Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 681
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nominowani do Gryfa

Sobota, 20 lipca 2019, 13:38
Aktualizacja: Czwartek, 25 lipca 2019, 8:53
Autor: red
Świdnica: Nominowani do Gryfa
Fot. UM Świdnica
Przedstawiamy firmy nominowane do nagrody gospodarczej "Świdnicki Gryf 2019", której celem jest wyróżnienie, a także promowanie przedsiębiorstw działających w naszym mieście, a w przypadku „Sudeckiego produktu regionalnego” promowanie produktów wytwarzanych w naszym regionie.

Spośród firm nominowanych kapituła konkursu wybierze laureatów, którym 18 października, podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości, wręczone zostaną statuetki Świdnickiego Gryfa.

SUDECKI PRODUKT REGIONALNY

Dolnośląski Festiwal Zupy - Centrum Kultury w Jedlinie – Zdroju, ul. Piastowska 13. To popularny festiwal kulinarny, unikalny w swojej formie, wzbogacony o elementy rękodzielnicze i wyroby regionalne, stanowi duże wydarzenie turystyczne i kulturalne. Uczestnikami festiwalu są kucharze, dla których gotowanie jest nie tylko zawodem, ale także pasją. Przyjeżdżają również goście z całego świata, którzy prezentują swoje tradycje kulturalne. Głównym przesłaniem wydarzenia jest prezentacja szerokiego spektrum jednej z najpopularniejszych potraw, jaką jest zupa. Imprezę wzbogacają występy grup folklorystycznych, pokazy rzemiosła artystycznego i rękodzieła ludowego oraz koncerty i zabawy.

Święto Chleba i Piernika - Gmina Jawor, Rynek 1. Wydarzenie łączy sztukę, najwyższy kunszt piekarski i cukierniczy z różnorodnością smaków, gatunków i metod wypiekania. Promocja i kultywowanie staropolskich tradycji możliwe jest dzięki piekarzom z całego kraju i z zagranicy. Celem przedsięwzięcia jest promocja przemysłu piekarskiego i cukierniczego oraz polskiego pieczywa, połączona z kultywowaniem polskich tradycji związanych z wypiekiem chleba.

Piwo Świdnickie Jasne - HOPPY LAB Browar Rzemieślniczy Jakub Bielecki, Małgorzata Twardzicka, Żarów, ul. Słowiańska 23 - na zdominowanym przez ogromne koncerny rynku i silnej konkurencji, udało się stworzyć markę, która na lokalnym i ogólnopolskim rynku cieszy się zaufaniem i nieposzlakowaną opinią. Stworzono wyjątkowe piwo Świdnickie Jasne, w którym zawarto tradycje piwowarskie miasta, jednocześnie nadając mu nowoczesnego charakteru.

LIDER MIKROPRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PLIMAT- Centrum Językowe Maciej Pliszka, Świdnica, ul. Łukasińskiego 7 – usługi edukacyjne, nauczanie języków obcych, organizacja i przeprowadzanie egzaminów językowych. Partner Oxford University Press w ramach prestiżowego programu Oxford Quality. Wykorzystuje najnowsze osiągnięcia metodyki i technologii interaktywnych w nauczaniu. Aktywny ośrodek egzaminacyjny Europejskich Certyfikatów Językowych telc. Stała i profesjonalna kadra organizuje ogólnopolskie projekty: „Polska zna angielski” oraz „Język to podstawa”. Wysoka jakość świadczonych usług i wysoka ocena klientów – to najlepsza reklama firmy.

NOVA Norbert Stachyra, Świdnica ul. Śląska 33 - restauracja Chillout powstała po remoncie kawiarni na świdnickim lodowisku. Wyróżnia się wśród świdnickich restauracji sportowym otoczeniem i klimatem. To miejsce spotkań piłkarzy, tenisistów, biegaczy, akrobatów oraz świdniczan korzystających przez cały rok z obiektów Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Działalność skierowana jest na produkty najwyższej jakości, aby zaspokoić gusty klientów.

Centrum Usług Księgowych BILANS Wiesław Pawlic, Świdnica, pl. św. Małgorzaty 1-2 - jest dynamicznie rozwijającym się biurem specjalizującym się w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych w szeroko pojętym zakresie usług księgowych, kadrowo-płacowych, ZUS, GUS, PEFRON, Ochrona środowiska, rozliczeń projektów unijnych. Prowadzi rozliczenia fundacji, stowarzyszeń. Biuro istnieje na rynku świdnickim od 10 lat i jako jedno z pierwszych wprowadziło usługę dojazdu do klienta w celu odbioru dokumentów, uczy klienta w zakresie prawidłowego dokumentowania operacji gospodarczych oraz pomaga nowym podmiotom gospodarczym w procesie założenia firmy. Biuro regularnie współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w zakresie stażów i szkoli młodych adeptów księgowości, a także studentów WSB we Wrocławiu.

ZDROWIE I URODA

Fryzjerstwo-Perukarstwo Wioletta Baranowska, Świdnica, ul. Komunardów 6. Firma rodzinna założona w 1974 r. Właścicielka posiada dyplom mistrzowski w zakresie fryzjerstwa damskiego i męskiego. Wprowadziła nowatorską metodę przedłużania i zagęszczania włosów, rozszerzyła usługi o nowoczesny system strzyżenia termocut. Obsługując uczestniczki konkursu w 2006 r. otrzymała tytuł Oficjalnego Fryzjera Miss World. Jako jedyny zakład w powiecie świdnickim wykonuje usługi w zakresie perukarstwa. Planuje poszerzyć zakres usług perukarskich oraz wprowadzić trichoskopię - komputerowe badanie włosów.

Świdnickie Centrum Floatingu Ocean Czasu, Karolina Kowalska-Tyliszczak, Świdnica, ul. Kazimierza Wielkiego 12. Pomaga świdniczanom doświadczać nowoczesnej formy relaksu i regeneracji ciała oraz umysłu jaką jest floating. Jedyna tego typu działalność na terenie Świdnicy. Indywidualnie dostosowuje metodę dbania o zdrowie do konkretnej grupy klientów. Krzewi ideę odpoczywania jako sposób na poprawę życia poprzez aktywne uczestnictwo w formalnych i nieformalnych grupach zrzeszających przedsiębiorców z całego powiatu świdnickiego. Wspiera aktywnie imprezy sportowe i charytatywne w mieście. W porozumieniu ze świdnickimi klubami sportowymi wspólnie opracowuje ofertę skierowaną do ich członków. Rozbudowuje firmę o internetową formę komunikacji z klientami oraz możliwość internetowego zakupu usług, zachowując dbałość o osoby z niepełnosprawnościami.

PROXIMA spółka partnerska lekarze dentyści Oleksy i Karaszewski- Centrum Stomatologii Estetycznej, Ortodoncji i Implantologii Świdnica, ul. Jarzębinowa 24 c – centrum łączy lekarzy, higienistki stomatologiczne oraz laboratoria protetyczne w sposób ukierunkowany na estetykę. To nie tylko medycyna przywracająca zdrowie zębów, dziąseł i zgryzu, ale także medycyna odpowiadająca na współczesne potrzeby ludzi dążących do zadowolenia z własnego wyglądu. Udogodnienia dla pacjentów: elastyczne godziny otwarcia, prywatny parking, budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych, klimatyzowany. Centrum wyposażone jest w urządzenia i sprzęt pozwalający zapewnić najwyższą jakość usług popartą dyplomami i certyfikatami. Personel stale podnosi swoje kwalifikacje. Firma wygrała konkurs ogłoszony przez Gminę Miasto Świdnica na realizację programu profilaktyki „W Świdnicy bez próchnicy”.

DOBRE SMAKI

Firma „KOROLEWICZ” Marcin Korolewicz, Świdnica, ul. Akacjowa 5 – restauracja TreMonti cieszy się wielkim uznaniem licznej rzeszy klientów chętnie odkrywających ciągle zmieniające się smaki. Tradycyjne receptury dań zawarte są w autorskich, zdrowych kompozycjach smakowych, które zawierają wysokiej jakości składniki. W przygotowywanych daniach wykorzystuje się lokalnie dostępne produkty regionalne jak ryby, sery kozie, krowie, warzywa, owoce, napoje, miody. Smaki włoskiej kuchni – jednej z najbardziej lubianych na świecie, zostały przeniesione, poprzez restaurację, na ziemię świdnicką. Niepowtarzalna atmosfera miejsca, serwowane wyszukane, pyszne dania, przemiła obsługa, ściągają liczne rzesze klientów. Dokonana ostatnio modernizacja „Letniej restauracji” (przeszklone zadaszenie i ściany), powiększyła powierzchnię konsumpcji oraz wpłynęła na stworzenie niepowtarzalnego klimatu.

„FORTUNA” Nicola Jęsiak, Świdnica, ul. Kolejowa 1 B - Firma posiada 2 lokale, „Paśnik” specjalizujący się w burgerach, ma w ofercie 12 kompozycji smakowych oraz sałatki. Drugi - „Trybik Cafe kawiarnia”, na terenie dworca Świdnickiego Centrum Przesiadkowego, to charyzmatyczne miejsce pod każdym względem – aranżacja przestrzeni, dekoracje, ozdoby, obsługa, szeroki wybór w karcie menu – wysokogatunkowa aromatyczna kawa podawana na kilkanaście sposobów, ciasta, desery, soki. Lokal wyposażony w stoły i figury szachowe, goście mogą tu rozegrać partię szachów.

AMARETTO Pracownia Działań Twórczych Łukasz Wilczyński, Filip Wilczyński s. c., Świdnica, Rynek 23 - kawiarnia AMARETTO z powodzeniem wpisała się w życie naszego Rynku jako miejsce przyjazne rodzinom. Właściciele kawiarni zajmują się produkcją lodów tzw. rzemieślniczych, w oparciu o najlepsze włoskie produkty, a w sezonie letnim o sezonowe owoce produkowane przez lokalnych przedsiębiorców. Wszystkie lody owocowe są wegańskie, co bardzo podoba się gościom. Tylko w Amaretto można skosztować lodów ze szpinaku, kiwi, rabarbaru, marchwi, czy też z „lokalnego świdnickiego jasnego”. Właściciele współpracują z organizatorami Festiwalu Bachowskiego, dla którego tworzą smak – Jan Sebastian Bach, serwowany podczas festiwalowych dni.

LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

ZETO – Świdnica sp. z o.o., ul. Grodzka 15 - firma będąca jedną z największych firm segmentu nowych technologii, świadczy usługi w zakresie wytwarzania oprogramowania, usług analityczno-doradczych w zakresie poprawy efektywności procesów biznesowych w firmach i instytucjach publicznych, projektowania i dostarczania infrastruktury teleinformatycznej, doradztwo i sprzedaż w zakresie sprzętu i oprogramowania komputerowego, sprzedaż certyfikatów kwalifikowanych. Spółka dobiera metody zarządzania projektami, które są najbardziej przydatne dla danego typu projektu. Od kilkudziesięciu lat działa na rynku lokalnym i krajowym. Dynamicznie dostosowuje się do potrzeb rynku oraz poszerza swoją działalność. Stale rozwija swoje flagowe, użytkowane przez klientów systemy informatyczne.

BEST Systemy Grzewcze sp. z o.o., Świdnica, ul. Towarowa 15 – firma technologiczna w zakresie przemysłowych urządzeń chłodniczych i wentylacyjnych, instalowania maszyn przemysłowych, usług naprawy i konserwacji maszyn, usług w zakresie badań i analiz technicznych oraz innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu gazowego i energetycznego. W 2018 r. powstał w ramach firmy nowy dział „SPACE”, w którym rozwijane są technologie przyszłości. Firma współpracuje z firmami skupionymi wokół technologii kosmicznych i wysokospecjalistycznych. Jest członkiem Klastra Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych, Polskiej Platformy LNG, Izby Gospodarczej Gazownictwa. Współpracuje z uczelniami technicznymi i ośrodkami naukowymi z całego kraju. Firma wdrożyła i stosuje Systemy Zarządzania Jakością ISO 9001:2009. Szczyci się cennymi inicjatywami i aktywną działalnością w zakresie wspierania pomocy społecznej, promocji kultury i sportu, wspiera szkolnictwo zawodowe poprzez praktyki, edukację i staże. Oferuje pracę na lokalnym rynku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group