Poniedziałek, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 552
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nordic Walking z OSiR–em

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 12:26
Aktualizacja: 12:28
Autor: OSiR
Fot. archiwum
W najbliższą sobotę na świdnickim Skate Parku spotkają się wszyscy, którzy już uprawiają Nordic Walking, a także Ci którzy chcieliby dopiero zacząć. O godzinie 11 pod okiem instruktora będzie można zasięgnąć wiedzy na temat tego sportu oraz odbyć pierwsze wspólne treningi

Coraz częściej widzimy na ulicach Świdnicy osoby chodzące z kijami, dlatego postanowiliśmy się policzyć, poznać i zacząć uprawiać ten sport wspólnie. Na pewno spróbujemy również zorganizować zawody, bardziej dla zabawy, ale z małą dozą rywalizacji – mówi Edmund Frączak dyrektor OSiR-u.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 stycznia o godz. 11.00

Dlaczego warto uprawiać ten sport? Nordic Walking to nowa szybko rozwijająca się dyscyplina sportowa. Na całym świecie i w Polsce coraz częściej możemy spotkać osoby chodzące z kijami. To nowa forma spędzania czasu wolnego wraz ze znajomymi. Jej dodatkowym atutem jest aspekt zdrowotny. Wedle lekarzy sportowych Nordic Walking ćwiczy i rozwija 90 % systemu mięśniowego, a chodzenie z kijami mimo, że czasem jeszcze budzi zdziwienie, jest o 40 % bardziej efektywne niż spacer bez kijów. To też na pewno bardzo dobry sposób dla osób, które chcą poprawić swoją sylwetkę. W chodzeniu z kijami zużywamy więcej kalorii. Nordic Walking jest także sportem bardziej dostępnym niż np. bieganie, bo nie występuje w nim tzw. przeciążenie - uprawiać go mogą więc osoby z problemami ortopedycznymi, a także osoby z otyłością i nadwagą.

(OSiR)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wiwa 10-01-2012 12:28
Gdzie jest Skate Park w Świdnicy?
~abc 10-01-2012 13:24
Nieopodal zalewu Witoszówka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group