Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 747
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Buków: Nowa droga asfaltowa w Bukowie

Niedziela, 29 października 2017, 13:39
Autor: red
Buków: Nowa droga asfaltowa w Bukowie
Fot. UM Żarów
Droga przy cmentarzu parafialnym w Bukowie doczekała się modernizacji.

Wprawdzie wszystkie prace nie zostały jeszcze zakończone, ale remontowany odcinek drogowy zyskał już nową nawierzchnię asfaltową. Będzie komfortowo i bezpieczniej, zwłaszcza teraz, kiedy tuż przed świętem 1 listopada zrobi się tłoczniej i zwiększy się ruch.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania "Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Buków", na który gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego.
- To już trzydziesta siódma droga, która wykonana została w ramach modernizacji dróg do gruntów rolnych. Dofinansowanie na jej przebudowę otrzymaliśmy jeszcze w czerwcu. W tej chwili czekamy także na potwierdzenie otrzymania środków finansowych na kolejne nasze drogi. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli na zrealizowanie tych wszystkich inwestycji w najbliższym miesiącu, tak aby nasi mieszkańcy mieli suchy i bezpieczny dojazd do swoich domostw. Jest to już ostatnia zmodernizowana droga przy cmenatrzu. Wszystkie pozostałe cmentarze mają utwardzony dojazd, zarówno w Żarowie, Imbramowicach, Wierzbnej, jak i teraz Bukowie - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

W tym roku droga w Bukowie jest pierwszą zmodernizowaną drogą w ramach przebudowy dróg do gruntów rolnych. W kolejce oczekują jeszcze drogi w Pożarzysku i Imbramowicach. Droga jest jeszcze w trakcie remontu i na razie trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość, aby bez utrudnień dojechać w kierunku cmentarza. Remont powinien zakończyć się w trakcie najbliższych dni.
- To dobra wiadomość dla mieszkańców naszej wsi, którzy czekali na remont tej drogi przy cmentarzu. Choć jest to droga transportu rolnego prowadzi na cmentarz i dzięki jej modernizacji mieszkańcy będą mogli w bezpiecznych warunkach dotrzeć w to miejsce. To ważne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy przy polnych drogach zalega błoto i utrudnione jest przejście. Jest to również ważna droga dla rolników, którzy korzystają z niej, podczas żniw czy innych prac polowych. Teren przy cmentarzu również zmieni swój wygląd. Zostanie wyrównany, a z lewej i prawej strony przygotowywane są miejsca pod nowe miejsca parkingowe - mówi radny Waldemar Ganczarek.

Nowa wyasfaltowana droga przy cmentarzu w Bukowie realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego "Modernizacja dróg w miejscowości Żarów, Mrowiny, Wierzbna, Kruków, Buków, Pyszczyn, Imbramowice, Pożarzysko, Mikoszowa, Przyłęgów". Inwestycja kosztować będzie dokładnie 196.760,34 złotych. Kwotę 105 tysięcy złotych gmina pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego. Remont, w części zostanie także sfinansowany ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group