Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowa dyrektor biblioteki

Czwartek, 30 grudnia 2021, 15:37
Autor: red
Żarów: Nowa dyrektor biblioteki
Fot. UM Żarów
Wioletta Kwiatkowska, która dotychczas pracowała jako nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkolno–Przedszkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach i Starszy Kustosz w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Strzegom, została nowym dyrektorem im. ks. Jana Twardowskiego w Żarowie.

Burmistrz Leszek Michalak zaakceptował rekomendowaną przez komisję konkursową kandydatkę na stanowisko dyrektora biblioteki w Żarowie i przekazał na jej ręce oficjalne zarządzenie w sprawie powołania na to stanowisko. Nowa dyrektor rozpocznie pracę od 1 stycznia 2022 roku.

- Dziś biblioteka to miejsce, które powinno być otwarte na dialog i współpracę, zarówno ze społecznością lokalną, jak i innymi instytucjami. Miejsce, w którym można spędzać wolny czas, ale i rozwijać swoje pasje. Gratuluję nominacji na to stanowisko i życzę realizacji wielu nowych i ciekawych inicjatyw dla mieszkańców naszej gminy – gratulował nowej dyrektor burmistrz Leszek Michalak.

Pani Wioletta Kwiatkowska jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra Wydziału Filologicznego na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo w specjalności Biblioteki Publiczne i Szkolne. W 2018r. ukończyła studia podyplomowe w Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości na wydziale Nauk Społecznych i Zdrowia, otrzymując Kwalifikacyjne Przygotowanie Pedagogiczne. Uczestniczyła również w licznych szkoleniach dla kadry bibliotekarskiej. W 2019r. za swoją dotychczasową pracę i działania związane z książką, czytelnikiem i promowaniem biblioteki uzyskała tytuł Bibliotekarza Roku 2019.

- Dla mnie, biblioteka to miejsce przyjazne dla wszystkich, centrum aktywności życia kulturalno-społecznego. To instytucja integrująca środowisko lokalne bez żadnych barier – czytamy w koncepcji programowo-organizacyjnej funkcjonowania przedstawionej przez nową dyrektor.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group