Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowa filia biblioteki

Czwartek, 27 maja 2021, 9:12
Autor: red
Świdnica: Nowa filia biblioteki
Fot. UM Świdnica
Świdniczanie mogą już korzystać z nowoczesnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, która mieści się w budynku przy ul. Morelowej. To dawny pawilon usługowo–handlowy zakupiony przez miasto, na wniosek mieszkańców Kraszowic. Oprócz biblioteki mieści się w nim także klub seniora.

W poniedziałek, 24 maja oficjalnie otwarto nową placówkę biblioteki. W wydarzeniu udział wzięli: prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, jej zastępcy Jerzy Żądło i Szymon Chojnowski oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Ewa Cuban.

- Mieszkańcy Kraszowic zyskali nowe, wielopokoleniowe centrum kulturalne, które mam nadzieję będzie służyć wszystkim mieszkańcom dzielnicy. To nowoczesne, przestronne miejsce i co najważniejsze przystosowane także dla osób niepełnosprawnych – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Biblioteka dysponuje ponad 90-metrową przestrzenią podzieloną na kilka stref – wypożyczalnię, czytelnię, strefę dla dzieci oraz taras.

- W wypożyczalni na spragnionych czytelników będzie czekała literatura dla dorosłych, młodzieży i dzieci. W czytelni będzie można zasiąść w ciszy i oddać się lekturze. W strefie dla dzieci do dyspozycji jest bogaty księgozbiór oraz wygodne pufy w nowoczesnym otoczeniu. A do tego taras, z którego czytelnicy będą mogli korzystać w godzinach pracy biblioteki – mówi Ewa Cuban, dyrektor MBP w Świdnicy.

W bibliotece znalazły się również stanowiska komputerowe, dostępna będzie usługa Legimi. Całość to komfortowa i przystosowana przestrzeń dla niepełnosprawnych.

Z okazji otwarcia filii nr 5 pracownicy biblioteki zapraszają świdniczan w sobotę, 29 maja do wzięcia udziału w grze terenowej „Kierunek Morleowa”. O szczegółach zabawy można dowiedzieć się na stronie www.mbpswidnica.pl w zakładce aktualności.

Zakres prac obejmował rozbudowę, przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku handlowego na miejską bibliotekę publiczną z klubem seniora. Budynek zyskał nową elewację. Przebudowano instalację wodociągową, kanalizację sanitarną, centralnego ogrzewania, a także elektryczną. Wykonano nowy chodnik, trawnik oraz przyłącza kanalizacji deszczowej.

Łącznie koszt prac to ponad 1 milion 100 tysięcy złotych, w tym remontu biblioteki to ponad 640 tys. zł. Wykonawcą zadania był Zakład Ogólnobudowlany „REMECO” Spółka Jawna Roman Waszczuk & Tomasz Waszczuk z Wilkowa.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group