Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa-Wieruszów: Nowa nawierzchnia na drodze powiatowej Krzyżowa – Wieruszów

Piątek, 9 sierpnia 2013, 17:00
Aktualizacja: 17:02
Autor: red.
Krzyżowa-Wieruszów: Nowa nawierzchnia na drodze powiatowej Krzyżowa – Wieruszów
Fot. użyczone
W środę, 7 sierpnia, oficjalnie oddano do użytku 250 metrowy odcinek drogi powiatowej nr 2906 D na odcinku Krzyżowa– Wieruszów.

W ramach zadania przeprowadzono między innymi: frezowanie starej nawierzchni bitumicznej, ułożenie nawierzchni mineralno– bitumicznej, odtworzenie odwodnienia drogi tj.: oczyszczenie rowów wraz z wyprofilowaniem skarp i uzupełnieniem uszkodzonych i rozmytych poboczy, remont i budowa przepustów oraz wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu (barieroporęczy mostowych). To kolejna inwestycja drogowa, którą wspólnie przeprowadzają powiat świdnicki i gminy z terenu powiatu.

- Tym razem przebudowa przeprowadzona został wspólnie z Gminą Wiejską Świdnica, która wyasygnowała na ten cel z własnego budżetu kwotę 30 tys. złotych – mówi Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego. Prace zostały przeprowadzone w ramach usuwania skutków powodzi z lat poprzednich. - Cieszymy się, że to akurat ten odcinek drogi poddany został renowacji, gdyż droga Krzyżowa – Wieruszów wielokrotnie była już niszczona przez powodzie i podtopienia, także w czerwcu tego roku – podsumowuje Sabina Cebula. Prace przeprowadziło Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. a całość inwestycji zamknęła się w kwocie 312 tysięcy złotych, z czego 249.659 złotych pochodziło z budżetu państwa a 62.415,61 złotych to wkład samorządów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group