Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Nowa wiata przystankowa w Mrowinach

Środa, 23 listopada 2016, 8:51
Autor: red
Mrowiny: Nowa wiata przystankowa w Mrowinach
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy Mrowin korzystają z nowej wiaty przystankowej, która kilka tygodni temu została postawiona na terenie wsi.

Nowy nabytek, który kosztował ponad trzy tysiące złotych mieszkańcy zakupili za pieniądze z funduszu sołeckiego. Wraz z zakupem wiaty przystankowej zagospodarowany został także teren wokół nowego przystanku.

Tak wspólnie zadecydowali mieszkańcy wsi.
- Zaplanowaliśmy zakup nowej wiaty przystankowej w ramach środków finansowych, które każdego roku otrzymujemy z budżetu gminy. Nowa wiata jest schludna, estetyczna, a przede wszystkim zapewni komfort wszystkim dojeżdżającym mieszkańcom. Teraz to taka mała wizytówka naszego sołectwa - mówi Roman Konieczny mieszkaniec Mrowin.

Stare wiaty przystankowe, które nie są dobrą wizytówką wsi powoli znikają z terenów wiejskich. Nie we wszystkich jeszcze miejscowościach zostały zamontowane nowe obiekty, ale sukcesywnie są one wymieniane każdego roku. Zakup nowych wiat przystankowych to także często wspólny pomysł mieszkańców wsi na zagospodarowanie środków finansowych z funduszu sołeckiego, które corocznie są przyznawane z budżetu gminy Żarów.

Zakup nowej wiaty przystankowej w Mrowinach kosztował dokładnie 3.764,78 złotych. W ramach inwestycji ułożona została również kostka betonowa wokół przystanku. Ta część prac, która pochłonęła 1.168,50 złotych sfinansowana została ze środków funduszu sołeckiego i budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group