Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Nowa wiejska siłownia w Mrowinach

Sobota, 29 kwietnia 2017, 15:14
Autor: red
Mrowiny: Nowa wiejska siłownia w Mrowinach
Fot. UM Żarów
Stowarzyszenie "Mrowiny na Swoim" ma nową siedzibę. Teraz wszystkie zebrania i spotkania mieszkańców Mrowin i członków mrowińskiego stowarzyszenia będą odbywać się w nowej wyremontowanej sali.

Swój wolny czas, w zmodernizowanej sali mogą spędzać także wszyscy mieszkańcy Mrowin.

Mieści się tam sprzęt z urządzeniami sportowymi, który jeszcze w 2015 roku przekazał nieodpłatnie na rzecz stowarzyszenia Invest-Park Development. Wśród sprzętów, z których korzystać mogą mieszkańcy są przyrządy treningowe, rower magnetyczny, wioślarz, automat do gry w strzałki, orbi trek magnetyczny, stół bilardowy i stolik piłkarski.

Mieszkańcy sami wyremontowali pomieszczenie. Odświeżali, malowali, sprzątali i choć zajęło to trochę czasu, warto było czekać na taki efekt końcowy. Teraz mają gdzie spędzać swój wolny czas. To bardzo dobra alternatywa, nie tylko dla dzieci i młodzieży.
- Pomieszczenie, które dziś jest nową siedzibą naszego stowarzyszenia służyło dawniej jako sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Mrowinach. Rzeczywiście, prace przy remoncie tej sali trwały dosyć długo. Przez półtora roku, tak naprawdę sami mieszkańcy i członkowie Stowarzyszenia "Mrowiny na Swoim" pracowali przy jego remoncie. Położyliśmy nowe tynki, lakierowana i cyklinowana była podłoga, a sama sala została odświeżona i wymalowana. Wszyscy pracowaliśmy społecznie i nieodpłatnie. Ze sprzętu oczywiście mogą korzystać wszyscy mieszkańcy naszej wsi. Na zebraniu naszego stowarzyszenia ustaliliśmy, że nowa sala będzie udostępniona mieszkańcom dwa razy w tygodniu, po dwie godziny. Będziemy pełnić tutaj dyżury jako osoby dorosłe ze stowarzyszenia i mam nadzieję, że nie zabraknie chętnych, aby przyjemnie i pożytecznie spędzać wolny czas. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mamy kolejne miejsce przyjazne mieszkańcom, miejsce, gdzie z jednej strony będą mogli spędzić miło czas, z drugiej zaś, gdzie zadbają o zdrowie i sprawność fizyczną - mówi Roman Konieczny ze Stowarzyszenia "Mrowiny na Swoim".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group