Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nowe drogi dla rolników

Czwartek, 5 czerwca 2014, 12:30
Aktualizacja: 12:31
Autor: red.
Gmina Żarów: Nowe drogi dla rolników
Fot. UM Żarów
Jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli poruszać się zmodernizowanymi drogami. Kolejne drogi w gminie Żarów doczekają się remontu. Tym razem remontowane będą drogi dojazdowe do gruntów rolnych w Bożanowie, Kalnie, Imbramowicach i Bukowie.

Remont dróg, na które gmina Żarów pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego rozpocznie się początkiem jesieni. - Co roku realizujemy budowę lub przebudowę dziesiątek kilometrów dróg, które mają zapewnić lepszą dostępność do gruntów rolnych, ale, które także służą mieszkańcom wsi. W poprzednim roku zmodernizowane zostały drogi w siedmiu naszych miejscowościach, a w tym standard dróg polepszy się na terenie kolejnych wsi. Budowa nowych dróg kosztować będzie ponad 500 tysięcy złotych - wyjaśnia Piotr Weiland, kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Corocznie w gminie Żarów przybywa nowych i wyasfaltowanych dróg. W ubiegłym roku wyremontowane zostały drogi w Łażanach, Pożarzysku, Mrowinach, Kalnie i Wierzbnej. Z nowych inwestycji drogowych cieszą się najbardziej mieszkańcy. - To bardzo dobra wiadomość dla naszych mieszkańców. Kolejne kilometry odnowionych dróg na wsiach, z których korzystać będziemy wszyscy, a zwłaszcza rolnicy - zaznacza Marek Fita, sołtys Imbramowic.

Pieniądze z budżetu Urzędu Marszałkowskiego, w sumie ponad 300 tysięcy złotych, które na remont dróg dojazdowych otrzymała gmina Żarów zostały przyznane w ramach działania: ochrona, rekultywacja i poprawa jakości gruntów rolnych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group