Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 685
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe inwestycje i miejsca pracy w „INVEST–PARKU”

Poniedziałek, 10 marca 2014, 11:35
Aktualizacja: 11:35
Autor: red.
Region: Nowe inwestycje i miejsca pracy w „INVEST–PARKU”
Fot. red.
Kolejne 14 milionów złotych zainwestują firmy, które działają w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Nowe zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej przyczynią się również do powstania nowych miejsc pracy w fabrykach Electroluxa oraz „SACHER”.

Świdnicka fabryka Electrolux zatrudnia obecnie prawie 800 osób. Kolejna inwestycja przedsiębiorstwa kosztować będzie około 11 milionów złotych. Firma, która zajmuje się produkcją kuchenek gazowych, gazowo – elektrycznych oraz elektrycznych, zamierza zatrudnić dodatkowo co najmniej 30 pracowników. Zakład zostanie rozbudowany oraz doposażony w nowe maszyny. Inwestycja ma zostać zrealizowana pod koniec 2016 roku.

Kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej otrzymała także polska, rodzinna firma „SACHER“ Obróbka Skrawaniem Metalu s.c. Lesław, Waldtraud, Piotr i Paweł Sacher. Przedsiębiorstwo świadczy usługi od 15 lat. Od początku swojej działalności zajmuje się obróbką mechaniczną metalu. Dzięki efektywnemu wykorzystaniu pomocy publicznej w znacznym stopniu przyspiesza realizację swoich projektów. Od początku działalności na terenie wałbrzyskiej strefy zwiększyła zatrudnienie o 50%. W rozbudowę zakładu w Bolesławcu i rozszerzenie parku maszynowego przedsiębiorca zainwestuje 3 miliony złotych oraz zwiększy zatrudnienie o co najmniej dwóch nowych pracowników.

- Tak jak przewidywaliśmy, pierwsze półrocze tego roku będzie obfitować w nowe projekty i zezwolenia – mówi Barbara Kaśnikowska. - Przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że od 1 lipca 2014 roku zmienią się zasady przyznawania pomocy publicznej. Dlatego przy każdej okazji podkreślamy: jeśli firma myśli o rozwoju, powinna przyspieszyć swoje działania i wystąpić jak najszybciej o zezwolenie – podkreśla prezes WSSE „INVEST-PARK”.

Firmy Electrolux i „SACHER” Obróbka Skrawaniem Metalu otrzymały zezwolenia 5 marca. W tym roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma zamiar wydać ich co najmniej 24. „INVEST-PARK” jest największą i najszybciej rozwijającą się strefą w Polsce. Obejmuje ponad 2,2 tysiąca hektarów. Wciąż dostępnych jest ponad 860 hektarów atrakcyjnych i dobrze przygotowanych gruntów inwestycyjnych, w czterech województwach (dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim i lubuskim) oraz 41 lokalizacjach. Niewątpliwym atutem tych terenów jest bliskość autostrady A4 oraz A2, sąsiedztwo Niemiec i Czech oraz dobre połączenia komunikacyjne ze Wschodem. Firmy, które inwestują w WSSE i tworzą nowe miejsca pracy, mają prawo do ulgi w podatku dochodowym (od 40 do 70% nakładów, w zależności od wielkości firmy i od regionu).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group