Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowe inwestycje w Żarowskiej Podstrefie Ekonomicznej

Wtorek, 8 lipca 2014, 16:42
Aktualizacja: 16:43
Autor: red.
Żarów: Nowe inwestycje w Żarowskiej Podstrefie Ekonomicznej
Fot. użyczone
Japońskie fabryki Daicel Safety Systems Europe i AKS Precision Ball Polska, działające w żarowskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest–Park” będą się rozbudowywać. Każda z nich, jeszcze w tym roku uruchomi nowa linię produkcyjną, co stworzy dodatkowe miejsca pracy.

Dziś, przedstawiciele dwóch żarowskich firm, podczas uroczystego spotkania w wałbrzyskim Zamku Książ odebrali oficjalne zezwolenia na rozbudowę swoich zakładów. - Do końca 2019 roku planujemy nie tylko rozbudować żarowski zakład. W zamierzeniach jest jeszcze zakup nowych linii produkcyjnych oraz budowa zaplecza badawczo-rozwojowego. Nowa inwestycja to nowe miejsca pracy. Na początek Daicel zatrudni 14 osób – wyjaśnia Iwona Kosik z żarowskiej fabryki Daicel Safety Systems Europe.

Powstała w Żarowie w 2002 roku japońska fabryka AKS Precision Ball Polska, która jest producentem kulek stalowych do łożysk, przeznaczonych do różnego typu maszyn i urządzeń we wtorek, 8 lipca również otrzymała oficjalne zezwolenie na rozbudowę swojego zakładu oraz zakup nowych linii produkcyjnych. - Kolejne firmy w żarowskiej podstrefie ekonomicznej otrzymały właśnie zezwolenia na rozbudowę zakładów, co pokazuje, że kondycja strefy w Żarowie jest bardzo dobra. Cieszę się, bo to następne inwestycje rozwojowe w naszej gminie – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Na terenie żarowskiej podstrefy ekonomicznej ulokowanych jest dziewięć zakładów. W poprzednich latach na rozbudowę zdecydowały się także inne, Bridgestone Diviersified Products Poland, Yagi Factory Poland, Electrolux Poland, Steel.s Poland i T&P Polska. - Podstrefa w Żarowie jest w dobrej kondycji finansowej. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna posiada w tej lokalizacji 117 hektarów terenów inwestycyjnych. Dziewięciu strefowych przedsiębiorców, którzy działają w Żarowie zatrudniają blisko dwa tysiące pracowników. Zainteresowanie terenami na żarowskiej podstrefie wciąż nie słabnie. Trwają rozmowy z inwestorami i na bieżąco wysyłane są oferty dotyczące wolnych terenów w tej lokalizacji – zdradza Barbara Kaśnikowska, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group