Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Nowe nabytki już na bocznicy

Środa, 12 marca 2014, 14:38
Aktualizacja: 14:40
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Nowe nabytki już na bocznicy
Fot. użyczone
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej informuje, iż zgodnie z podpisaną umową przekazania, SMKJ stało się właścicielem unikatowych wagonów towarowych, które dotychczas znajdowały się na terenie stacji kolejowej Jaworzyna Śląska.

Wagony pochodzą z okresu sprzed pierwszej wojny światowej. Wagony są wpisane do rejestru zabytków. SMKJ otrzymało łącznie sześć wagonów, z czego dwa zostaną przekazane innym organizacjom, które zajmują się ochroną zabytków kolejowych w Polsce. Decyzja taka został podjęta z uwagi na zły stan techniczny przejętych wagonów oraz koniecznością podjęcia natychmiastowych prac o charakterze konserwacyjnym. SMKJ 10 marca dokonało przeciągnięcia wagonów z terenu PKP na teren bocznicy użytkowanej przez stowarzyszenie, gdzie wagony w porozumieniu z WUOZ w Wałbrzychu będą sukcesywnie remontowane.

- Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do naszego sukcesu! Szczególne uznania dla władz PKP S.A. oraz WUOZ we Wrocławiu, Delegatury w Wałbrzychu, które to po długich negocjacjach oddały część wagonów, których los wydawałoby się był już przesądzony. Mamy nadzieję, że pozostałe wagony z Jaworzyny Śląskiej znajdą nowych właścicieli – mówi Łukasz Romaniecki, prezes Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group