Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 648
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowe pasy na miejskich ulicach

Środa, 4 kwietnia 2012, 10:24
Aktualizacja: 10:24
Autor: red
Świdnica: Nowe pasy na miejskich ulicach
Fot. red. archiwum
Niedawno się rozpoczęła i potrwa do końca maja. Mowa o akcji malowania pasów na drogach. Odnawianie tzw. znaków poziomych na ulicach rokrocznie rozpoczyna się wczesną wiosną.

Prace prowadzone są zazwyczaj nocą lub poza godzinami szczytu komunikacyjnego.
– Chłód w nocy i opady deszczu utrudniają wykonywanie prac, dlatego cześć robót musimy przeprowadzić w ciągu dnia. Staramy się, by działo się tak wyłącznie w miejscach, gdzie nie ma dużego ruchu oraz na parkingach. Przy tej okazji prosimy kierowców o wyrozumiałość i apelujemy o dostosowanie się do informacji, które będą zamieszczane na parkingach, by we wskazanym terminie zwolnili miejsca postoju. Tylko w ten sposób możliwe jest malowanie linii segregacyjnych i kopert na parkingach – mówi Waldemar Wall z Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
Odnowa znaków będzie wykonana na wszystkich drogach, zarządzanych przez miasto, na których oznakowanie jest stosowane i obejmie 112 ulic. Na pozostałych ulicach o pracach decydują ich zarządcy.

Przypominamy, że ulicami: Zamenhofa, Esperantystów i Szarych Szeregów zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Ulice: Westerplatte, Wrocławska, Łączna, Sikorskiego (do Strzegomia), Niepodległości, Wałbrzyska i pl. Wolności, są zarządzane przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei.

Natomiast ulice: Bystrzycka, Wodna i Kopernika są zarządzane przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego.

Akcja malowania pasów na miejskich ulicach kosztuje rocznie ok. 140 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group