Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowe plany na nowy rok

Poniedziałek, 26 stycznia 2015, 13:59
Aktualizacja: 14:02
Autor: red.
Żarów: Nowe plany na nowy rok
Fot. UM Żarów
Skutecznie pozyskiwane środki unijne, wciąż rosnące dochody, dobra sytuacja finansowa gminy, rozbudowa lokalnych zakładów, wiele inwestycji drogowych, mieszkaniowych, sportowych i kulturalnych i wreszcie mnóstwo społecznego zaangażowania w liczne przedsięwzięcia na rzecz mieszkańców.

To był dobry rok dla gminy Żarów. O efektach pracy minionego roku z samorządowcami, parlamentarzystami, dyrektorami, prezesami i kierownikami gminnych jednostek, przedsiębiorstw i zakładów oraz mieszkańcami gminy Żarów mówił podczas spotkania noworocznego w piątek, 23 stycznia burmistrz Leszek Michalak. - Skala zamierzeń w 2014 roku pozwala nam optymistycznie patrzyć w nowy 2015 rok. Liczę jednak również na to, że podobnie, jak ten miniony, będzie to dla gminy Żarów rok spokojnego i bezpiecznego funkcjonowania wszystkich jednostek gminnych oraz zadań zrealizowanych z wykorzystaniem środków własnych i zewnętrznych. I będzie kolejnym okresem konsekwentnego i widocznego rozwoju miasta - podsumował podczas spotkania burmistrz Leszek Michalak.

Aktywność gminy podkreślali również zaproszeni goście. - Działo się w Żarowie. I bez wątpienia jesteśmy przekonani, że w tym roku również wiele dobrego będzie się działo. Ze swojej strony deklarujemy naszą absolutną współpracę i pomoc w każdej potrzebie. Pokazaliście, że potraficie razem się wspierać, myśleć o sobie, wspólnie się bawić, szanować i pielęgnować tradycje, a co najważniejsze pracować dla dobra wszystkich mieszkańców. To niezwykłe - mówili posłowie na Sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka, Anna Zalewska, Robert Jagła i senator RP Wiesław Kilian, składając noworoczne życzenia samorządowcom i mieszkańcom gminy Żarów.

Gołym okiem widać, że Żarów bardzo się zmienił. To efekt realizacji wielu inwestycji, które finansowane są z budżetu gminy i pozyskiwanych środków unijnych. Do tych najważniejszych z pewnością należy zakończenie budowy kanalizacji, modernizacja targowiska, nowe drogi i chodniki, skatepark i bulodrom, przebudowa ulicy Dworcowej w Żarowie, budowa nowych świetlic w Pyszczynie, Gołaszycach, Bożanowie, Mrowinach i Zastrużu czy budowa żarowskiego basenu.

Tegoroczne zamierzenia związane są również z pozyskaniem kolejnych środków finansowych na najważniejsze zadania inwestycyjne. Będzie to budowa kolejnych dróg do gruntów rolnych w Mrowinach, Pożarzysku, Pyszczynie i Krukowie, kontynuacja budowy basenu, termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, zakup nowego wozu strażackiego dla druhów z Żarowa, modernizacja boiska sportowego, rewitalizacja parku miejskiego, zagospodarowanie stawu miejskiego w Żarowie, budowa świetlic OSP wraz z zapleczem garażowym w Mrowinach i Wierzbnej, budowa i modernizacja chodników i rozbudowa oświetlenia ulicznego na terenie gminy Żarów.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group