Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowe przejście przez rzekę na Kraszowicach

Środa, 5 lipca 2017, 17:52
Autor: red
Świdnica: Nowe przejście przez rzekę na Kraszowicach
Fot. UM Świdnica
Nad rzeką Bystrzycą na Kraszowicach zamontowana została nowa kładka pieszo–rowerowa. To obiekt jednoprzęsłowy o konstrukcji stalowej, kratownicowej spawanej.

Kratownice wykonane zostały z rur stalowych. Rozpiętość kładki wynosi 31,5 metra, szerokość użytkowa - 3 metry. Wykonano ją w całości na wytwórni konstrukcji stalowej łącznie z zabezpieczeniem antykorozyjnym, a następnie przetransportowano na miejsce budowy. Na zamontowanej konstrukcji stalowej wykonana zostanie teraz żelbetowa płyta pomostowa. Łączny ciężar zamontowanej konstrukcji wynosi około 18,5 tony.

W ramach tej inwestycji kończą się również prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni bitumicznej, długości około 631 metrów i szerokości 3 metrów. Kładka, jak i ścieżka zostaną także oświetlone – posadowionych zostanie 29 słupów oświetleniowych.

Wykonawcą zadania jest wyłonione w drodze przetargu konsorcjum: Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. z siedzibą w Świdnicy oraz MOST Sp. z o. o. z siedzibą w Sopocie. Wartość zadania to 1 040 000 zł.

Prace potrwają do końca sierpnia, następnie rozpoczną się procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group