Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe przepisy dotyczące egzaminów na Prawo Jazdy

Środa, 6 lutego 2013, 13:14
Aktualizacja: 13:15
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Nowe przepisy dotyczące egzaminów na Prawo Jazdy
Fot. archiwum
Od 19 stycznia weszły w życie nowe przepisy dotyczące egzaminów na Prawo Jazdy, zgodnie z ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2011 r. Nr 30, poz. 151 ze zm.). Egzamin praktyczny pozostał bez zmian. Zmiany dotyczą części teoretycznej. Baza pytań, które mogą pojawić się podczas egzaminu została powiększona z kilkuset do kilku tysięcy.

Część teoretyczna nie ogranicza się jedynie do testów, ale jest bardziej interaktywna, pojawiły się w niej filmy i prezentacje. To sprawia, że kursanci nie uczą się tylko odpowiedzi do testów, ale zasad ruchu drogowego.

Podczas szkolenia poznają to, co w rzeczywistości dzieje się na drodze na podstawie prawdziwych sytuacji, na które muszą w odpowiedni sposób reagować. Zmianie muszą ulec metody szkoleniowe. Przy odpowiednio prowadzonych szkoleniach zdanie egzaminu na nowych zasadach nie będzie żadnym problemem a kursanci będą dużo lepiej przygotowani do poruszania się po drogach i reagowania w sytuacjach, które mogą się zdarzyć.

Jak powiedział Jan Gurazda - Zastępca Dyrektora WORD w Wałbrzychu: - Teraz kursanci będą uczyć się przepisów, a nie tylko odpowiedzi do testów. Dzięki temu będą lepiej jeździli. To wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

W ośrodku WORD w Wałbrzychu zainteresowanie kursami powoli się zwiększa po „zastoju”, który miał miejsce bezpośrednio po wejściu w życie nowych przepisów.

- Przed zmianami przepisów mieliśmy istne oblężenie ośrodka i dlatego po wprowadzeniu zmian liczba kursantów znacznie zmalała, ale teraz liczba ta się zwiększa, wszystko wraca do normy – wyjaśnia Jan Gurazda.

Warto wspomnieć, że wałbrzyski ośrodek WORD wstrzymał do końca marca egzaminy na Prawo Jazdy kategorii A i AM. Problemem jest to, że szkoły nie mają instruktorów do prowadzenia szkoleń na motorower. Ośrodki szkoleniowe będą musiały do końca marca rozwiązać ten problem, bo w innym przypadku egzaminy na Prawo Jazdy kategorii AM nie będą przeprowadzane.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group