Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe punkty świetlne w Bojanicach

Wiadomości: Bojanice
Sobota, 15 września 2012, 12:27
Aktualizacja: 1:40
Autor: red.
Fot. archiwum
Każdego roku sukcesywnie realizowane są potrzeby wynikające z rozbudowy oświetlenia drogowego na terenie Gminy Świdnica. Kolejnych 14 nowych punktów świetlnych zostało zainstalowanych w Bojanicach. Wartość inwestycji wyniosła 54,6 tys zł.

- Budowa oświetlenia ulicznego poprawia bezpieczeństwo ruchu samochodowego, pieszego i rowerowego. W naszej gminie jest jeszcze wiele miejsc, które wymagają oświetlenia. Każdego roku staramy się, w miarę posiadanych środków montować kolejne punkty świetlne. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym środki na ten cel pochodziły z gminnego budżetu. Nowe oprawy wyposażone są w energooszczędne źródła, a tym samym ograniczają koszty eksploatacji oświetlenia ulicznego. Lepsze warunki oświetlenia przejść dla pieszych, rejonów przystanków autobusowych to poprawa warunków bezpieczeństwa i jednocześnie komfortu widzenia wszystkich uczestników ruchu - mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Ponadto umiejętne stosowanie nowoczesnych opraw i źródeł światła nie tylko obniża koszty eksploatacji i sprawia, że gmina Świdnica po zmroku staje się przyjaźniejsza dla jego mieszkańców, ale także podnosi jej bezpieczeństwo. Prawidłowe wykonanie tych inwestycji wymaga współdziałania bardzo wielu zaangażowanych osób. Należy podkreślić, iż gro prac wykonano również, przy uzupełnianiu brakujących lamp czy żarówek oraz konserwacji i utrzymaniu infrastruktury oświetleniowej. Te realizowane są na bieżąco, m.in. także po sygnałach od radnych, sołtysów i mieszkańców.

W 2011 roku nowe oświetlenie zamontowano w Krzczonowie (11 opraw wraz ze słupami i linią zasilającą), w Wiśniowej (9), Zawiszowie (8) i Witoszowie Górnym (4 oprawy wraz ze słupami i linią zasilającą). Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 111 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group