Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 850
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nowe stawki za wodę w Gminie Żarów

Wtorek, 3 kwietnia 2012, 8:44
Aktualizacja: 8:48
Autor: red
Gmina Żarów: Nowe stawki za wodę w Gminie Żarów
Fot. użyczone
Od 1 maja w gminie Żarów obowiązywać będą nowe stawki za dostawę wody oraz odbiór ścieków.Żarowscy radni na sesji, która odbyła się w czwartek 29 marca zatwierdzili nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Żarów.

Dziewiętnaście groszy więcej zapłacą odbiorcy gospodarstw domowych oraz inni odbiorcy. W tamtym roku płaciliśmy 2,84 zł/m3, a po podwyżce zapłacimy 3,03 zł/m3. Odbiór ścieków w 2011 roku kosztował nas 5,38 zł/m3, a w tym roku zapłacimy 5,75 zł/m3. Dla odbiorców przemysłowych stawka za dostawę wody wyniesie 4,58 zł/m3. Za odbiór ścieków zapłacą zaś 8,20 zł/m3.
– Wzrost cen za wykonywane usługi spowodowany jest wzrostem opłat za usługi, z których ZWiK w Żarowie musi korzystać. Wśród nich należy wymienić oczyszczanie ścieków, dostawę energii elektrycznej, obowiązkowe badania jakości wody, usługi transportowe, wzrost cen materiałów używanych do eksploatacji urządzeń oraz podatków i innych opłat – wyjaśniał prezes żarowskiego ZWiK-u Waldemar Baranowski.

Dziewięcioma głosami „za" radni Rady Miejskiej wprowadzili nowe stawki za dostawę wody, które obowiązywać będą do 30 kwietnia 2013 roku.

– W tym roku wspólnie z prezesem Baranowskim ustaliliśmy, że ZWiK przedstawi taryfy, ale bez płacenia abonamentu i taką wersję też zachowamy. Zdaję sobie sprawę, że opłata abonamentowa, która wynosi dokładnie 3,97 zł zapewniłaby naszej żarowskiej spółce płynność inwestycyjną. Jednak w tym roku, jeszcze się na nią nie zdecydujemy. W porównaniu do ościennych gmin: Wałbrzycha, Świdnicy miasta i gminy, Strzegomia, Świebodzic i Jaworzyny Śląskiej za dostawę wody i tak płacimy najmniej. Jeśli chodzi o opłatę za odbiór ścieków plasujemy się mniej więcej gdzieś pośrodku – wyjaśnia burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group