Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 665
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowe wiaty na żarowskim przystanku

Czwartek, 11 grudnia 2014, 9:50
Aktualizacja: 12:52
Autor: red.
Żarów: Nowe wiaty na żarowskim przystanku
Fot. UM Żarów
Dwie nowe wiaty przystankowe stanęły na żarowskim przystanku autobusowym. Są stosunkowo mniejsze i znacznie atrakcyjniejsze niż ta, która jeszcze niedawno zdobiła centrum ulicy Dworcowej w Żarowie. A i sama ulica Dworcowa nabrała nowego wyglądu.

Plac, przy którym swoje sklepy prowadzą żarowscy handlowcy został utwardzony kostką betonową. Nowe ścieżki i wiaty przystankowe znacznie zmieniły wygląd tego miejsca. - Zakończyły się prace przy modernizacji ulicy Dworcowej w Żarowie. Tutejsi przedsiębiorcy czekali na to od dawna. Plac został utwardzony kostką betonową i pojawiły się nowe obrzeża betonowe. A na wiosnę, sami handlowcy zaproponują układ zagospodarowania zieleni, zaplanują nasadzenia, rabaty i klomby - wyjaśnia Przemysław Sikora, kierownik Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Nowe wiaty przystankowe zdobią ulicę Dworcową w Żarowie od kilku dni. Póki co, na razie nie stały się obiektem chuligańskich wybryków. - I mamy nadzieję, że mieszkańcy będą szanować nowe obiekty. To przecież służy nam wszystkim - mówią żarowscy sklepikarze.

Na przebudowę ulicy Dworcowej gmina Żarów pozyskała dodatkowe środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Inwestycja współfinansowana jest nie tylko z budżetu gminy Żarów, ale również dofinansowaniem w wysokości ponad 17 tysięcy złotych. Modernizacja ulicy Dworcowej w Żarowie kosztowała 26.958.00 złotych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group