Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1124
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Nowoczesna pracownia

Sobota, 1 maja 2021, 15:48
Autor: red
Świebodzice: Nowoczesna pracownia
Fot. UM Świebodzice
Zespół Szkół w Świebodzicach, dla którego organem prowadzącym jest Gmina Świebodzice prowadzi kształcenie praktyczne w zawodzie, zapewniając pomieszczenia dydaktyczne wraz z wyposażeniem odpowiadającym technologii i technice stosowanej w zawodzie.

W Zespole Szkół powstała nowoczesna pracownia cyfrowych procesów poligraficznych i lokalnych sieci komputerowych, która usytuowana jest na parterze placówki. W obiorze sali w dniu 28 kwietnia uczestniczyli: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Dyrektor Szkoły Magdalena Pawiłojć oraz kierownik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alicja Pawlica. W pracowni przygotowano 16 stanowisk dla uczniów oraz miejsce dla nauczyciela. Sala została doskonale wyposażona w odpowiedni sprzęt do realizacji kształcenia według podstawowy programowej, m.in. w: stanowiska komputerowe, tablety graficzne, skanery poligraficzne, aparaty fotograficzne, przyrządy kontrolno-pomiarowe, ploter tnący ze stojakiem i oprogramowaniem, stół introligatorski, stół monterski z matami i opaskami antystatycznymi, zestawy narzędzi monterskich, drukarkę laserową, atramentową oraz igłową, a także inne pomoce dydaktyczne do nauki praktycznej.

Utworzenie nowej sali oraz wyposażenie ją w profesjonalny sprzęt umożliwi osiągnięcie wszystkich efektów kształcenia, określonych w podstawie programowej, pozwoli na przygotowanie absolwentów do zdania egzaminów kwalifikacyjnych i wykonania zadań zawodowych oraz znacznie podniesie komfort nauczania młodych osób.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group