Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 818
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Nowoczesne punkty LED

Wtorek, 29 marca 2022, 15:26
Autor: red
Gmina Marcinowice: Nowoczesne punkty LED
Fot. UG Marcinowice
Umowa podpisana – blisko tysiąc nowoczesnych punktów LED zastąpi dotychczasowe oświetlenie.

Rozpoczyna się duże przedsięwzięcie polegające na wymianie niespełna tysiąca punktów oświetleniowych w Gminie Marcinowice na nowoczesne oprawy uliczne w technologii LED. Umowa na wykonanie zadania została podpisana przez wójta Gminy Marcinowice Stanisława Lenia z Wacławem Krukiem - przedstawicielem wyłonionej w przetargu firmy TELFA. Wartość inwestycji wyniesie 1 221 124,32 zł z czego dofinansowanie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 96%.

Zgodnie z umową modernizacja systemu oświetlenia ulicznego wykonana zostanie w przeciągu ośmiu miesięcy i polegać będzie na wymianie 998 starych, wysłużonych opraw, montażu wysięgników, bezpieczników, przewodów zasilających, wykonaniu badań, pomiarów i obliczeń fotometrycznych.

W Gminie Marcinowice eksploatowanych jest ponad tysiąc opraw oświetlenia drogowego, z czego większość stanowią oprawy 10, 15 a nawet 20-letnie z sodowymi źródłami światła.

Nowoczesne lampy LED-owe zmniejszą przede wszystkim koszty zużycia energii elektrycznej, zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców, skutecznie doświetlą drogi i chodniki oraz wpłyną na wygląd i estetykę naszych miejscowości. To także wymierny nasz wkład w ochronę środowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group