Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1371
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Nowoczesny obiekt już oddany

Sobota, 2 września 2023, 11:49
Aktualizacja: 11:50
Autor: red
Grodziszcze: Nowoczesny obiekt już oddany
Fot. Gmina Świdnica
1 września 2023 r. w Grodziszczu przyniósł spełnienie marzeń uczniów i całego środowiska lokalnej społeczności – a tym marzeniem jest piękna, pełnowymiarowa i doskonale wyposażona sala gimnastyczna z certyfikowaną nawierzchnią.

Przed wejściem do nowo powstałego obiektu symbolicznie przecięto wstęgę. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Mateusz Pawlica, proboszcz miejsca. Zebrani goście, a wsród nich parlamentarzyści Pan Wojciech Murdzek i Michał Dworczyk, Beata Obrzut - wizytator Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, samorządowcy, dyrektorzy placówek oświatowych, Piotr Buzar reprezentujący Bank Gospodarki Krajowej oraz mieszkańcy gminy Świdnica wewnątrz sali mogli podziwiać występy sportowych talentów.

Na scenie zaprezentowali się:

grupa Cheerleader Senior z klas 4-8 z SP w Grodziszczu,
Błażej Ołdziejewski z pokazem tańca break dance,
grupa Cheerleader Junior z klas 1- 3 z SP w Grodziszczu
oraz Uczniowski Klub Sportowy Acro Club Świdnica z pokazem akrobatycznym.
Serdecznie dziękujemy za sportowo-artystyczne uświetnienie uroczystości.

Kalendarium budowy sali:

Na przełomie roku 2011 i 2012 przeprowadzono konkurs w oparciu o ustawę prawo zamówień publicznych w wyniku, którego wyłoniono koncepcję budowy sal gimnastycznych przy SP w Grodziszczu i SP w Bystrzycy Górnej.

12 lutego 2014 roku gmina Świdnica uzyskała decyzję o pozwoleniu na budowę obiektu.

22 lipca 2021 roku w ramach pierwszej edycji „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych” - gmina Świdnica złożyła wniosek o dofinansowanie dot. „Budowy sali gimnastycznej w Grodziszczu i remizy OSP w Gogołowie oraz modernizacji boiska w Pszennie”. Wniosek ten był jedynym, który w październiku 2021 roku otrzymał promesę na dofinansowanie spośród trzech złożonych. Łączna wartość pozyskanego dofinansowania z „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych” w ramach otrzymanej promesy to 9 milionów 955 tyś zł.

26 października 2021- opublikowanie listy beneficjentów programu Polski Ład- gmina Świdnica otrzymuje dofinansowanie, m.in. na budową sali gimnastyczne w Grodziszczu.

18 lutego 2022 roku gmina wszczęła postępowanie przetargowe celem wyłonienia wykonawcy budowy m.in. sali gimnastycznej.

9.06.2022 r. podpisanie umowy na budowę sali z firmą EMBUD Emil Laskowski z Kątek. Łączna wartość wykonanych robót wraz zakupionym wyposażeniem wynosi ponad 13 milionów złotych. Ponadto w ramach udzielonego dofinansowania z Polskiego Ładu zmodernizowano za prawie 600 tyś zł boisko przy Szkole w Pszennie oraz wybudowano remizę OSP w Gogołowie z ponad 1 mln 742 tyś zł.

27 czerwca 2022- rozpoczęcie prac budowlanych.

8 sierpnia 2023 r. – odbiór końcowy obiektu, 2,5 miesiąca przed planowanym terminem.

1 września 2023 r.oficjalne otwarcie nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu.

Tego dnia nie zabrakło także wielu podziękowań, wzruszeń, życzeń oraz prezentów. Słowa uznania za dobrze wykonaną inwestycję wójt gminy Świdnica skierowałą do wykonawcy inwestycji Pana Emila Laskowskiego z firmy EMBUD, pracowników działu Inwestycji i Infrastruktury Technicznej Urzędu Gminy: Katarzyny Miłkowskiej, Jarosława Sochy i Sebastiana Pietragi w Świdnicy oraz zastępcy wójta gminy Bartłomieja Strózika.

W holu przed wejściem do sali gimnastycznej na ścianie znajduje się tablica z rekordami sportowymi, osiągniętymi przez uczniów szkoły. Mamy ogromną nadzieję, że ten profesjonalny obiekt przyczyni się do tego, aby na w/w tablicy pojawiały się kolejne pozycje. Życzymy wielu sukcesów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group