Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1276
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Nowy asfalt w Wierzbnej

Piątek, 3 grudnia 2021, 17:20
Autor: red
Wierzbna: Nowy asfalt w Wierzbnej
Fot. UM Żarów
Droga przy ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wierzbnej zyskała nową nawierzchnię asfaltową.

Inwestycja finansowana jest z dwóch źródeł: środków własnych budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego przez gminę Żarów dofinansowania ze środków ochrony gruntów rolnych budżetu Województwa Dolnośląskiego. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 157.500 złotych.

- To bardzo potrzebna inwestycja. Droga przy ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu służy naszym mieszkańcom. Przed remontem, każdy większy deszcz powodował, że musieliśmy podsypywać i od nowa wykonywać odcinki drogi tłuczniowej, które ulegały zniszczeniu. To wykonanie w tym miejscu jest więc jak najbardziej uzasadnione. Potrzeb w tym zakresie jest wiele, chociaż przez ostatnie lata, co roku korzystaliśmy z Funduszu Rekultywacji Gruntów Rolnych i kilkadziesiąt dróg zostało wyremontowanych, ale potrzeby rzeczywiście są duże w tym zakresie – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Inwestycję realizuje firma wyłoniona z przetargu Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Całkowity koszt remontu drogi wynosi 568.375,62 złotych. Wyremontowana droga zapewni bezpieczny i wygodny dojazd do pól. Wpłynie także na lepsze warunki komunikacyjne i ułatwią transport rolniczy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group