Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Nowy inwestor w Podstrefie Świebodzice

Piątek, 12 sierpnia 2016, 11:31
Aktualizacja: 12:33
Autor: red
Świebodzice: Nowy inwestor w Podstrefie Świebodzice
Fot. UM Świebodzice
ISOPAK Poland jest szóstą firmą, która wybuduje swój zakład w Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest–Park”.

W czwartek, 11 sierpnia, burmistrz Bogdan Kożuchowicz podpisał akt notarialny na sprzedaż gruntu dla włoskiego inwestora.

Firma kupiła 2,75 ha terenu w świebodzickiej podstrefie, działka zlokalizowana jest w obrębie ulic Strefowej i Lotniczej. Powstanie tu hala produkcyjna o powierzchni 5 tys. m2. Zakład będzie produkował opakowania dla przemysłu AGD. Zatrudni na początek kilkanaście osób.

Hala ma być gotowa do końca 2018 roku. Wartość inwestycji to 18 mln zł.
- Firma ISOPAK nawiązała kontakty handlowe z producentami sprzętu na południu Polski i zdecydowała o poszukiwaniach lokalizacji pod nowe przedsięwzięcie. Zakład w Świebodzicach będzie trzecim zakładem włoskiego producenta na terenie kraju – mówi Fabrizio Bosetti, pełnomocnik firmy ISOPAK.

- Każdy nowy inwestor w mieście cieszy, bo nowa firma to nie tylko nowe miejsca pracy, ale i także pobudzenie lokalnej gospodarki – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Włoski producent opakowań jest szóstą firmą, która kupiła działkę w świebodzickiej podstrefie. Działają tu już: Kelvion (dawna GEA), Vasco-Tech, Logistic, Enwar, Segepo. Obszar Podstrefy Świebodzice WSSE „Invest-Park” liczy 18 ha, z czego na sprzedaż pozostało jeszcze 5,46 ha.

Na terenach sąsiadujących z Podstrefą Świebodzice także rozrasta się strefa aktywizacji przemysłowej – zlokalizowane są tu zakłady: Promont, Moneva, DHL.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group