Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Nowy przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica

Środa, 10 kwietnia 2013, 17:25
Aktualizacja: 17:27
Autor: red.
Gmina Świdnica: Nowy przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica
Fot. użyczone
Na półmetku kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica nastąpiła zmiana składu prezydium. Z funkcji przewodniczącej odwołana została Marta Adamczyk. Nowym przewodniczącym został Igor Rataj.

Za odwołaniem dotychczasowej przewodniczącej głosowało 9 radnych, 2 wstrzymało się od głosu, a 3 było przeciw. Nowego przewodniczącego młodzi radni wybierali spośród 2 zgłoszonych kandydatur: Igora Rataja i Aleksandry Karwali. Ostatecznie w głosowaniu tajnym Igor otrzymał 9 głosów, natomiast Aleksandra 5.

Jaki plany i pomysły na kierowanie pracami Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica ma nowy jej przewodniczący?
- Już w najbliższym okresie, chcielibyśmy zorganizować quiz wiedzy dla gimnazjalistów z trenu gminy Świdnica. Odbywałby się on na podobnych zasadach co quiz telewizyjny „Jeden z dziesięciu". Ponadto planujemy większą aktywność wśród naszych rówieśników. Chcielibyśmy także wskazywać innym organom potrzeby swoich rówieśników oraz starać się kształtować i zmieniać naszą gminę, tak, jak widzą ją młodzi ludzie. Zachęcać też do czynnego brania udziału w życiu gminy i pracy społecznej. Młodzieżowa rada może również bezpośrednio inicjować działania, które młodzieży z gminy Świdnica dotyczą, takie jak: imprezy kulturalne, sportowe, proekologiczne i charytatywne. Działalność rady ułatwia również współpracę z innymi młodzieżowymi radami w kraju i za granicą – mówi Igor Rataj, przewodniczący MRG.

Rada między sesjami pracuje w 4 komisjach tematycznych: komisji kontaktów partnerskich, komisji rewizyjnej, komisji promocji oraz komisji kultury, sportu, oświaty i rekreacji. W ubiegłym roku rozstrzygnięto konkurs na logotyp Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica, w którym zwyciężyła praca Natalii Sierzputowskiej. 19 marca br. podczas sesji, dyrektor GZO Maria Jaworska wraz z prezydium rady osobiście złożyli gratulacje autorce zwycięskiej pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group