Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Nowy radiowóz

Czwartek, 30 stycznia 2020, 11:19
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Nowy radiowóz
Fot. UM Świdnica
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy wzbogaciła się o nowy samochód, Volkswagen Transporter T6.

Pojazd już trafił na wyposażenie jednostki. Kluczyki do radiowozu przekazała Prezydent Miasta Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. Zakup auta został dofinansowany ze środków budżetu miasta.

Nowy w pełni oznakowany radiowóz trafił do funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji świdnickiej komendy i użytkowany będzie na terenie miasta Świdnica.

- Zawsze to podkreślam, że policjant bez odpowiedniego wsparcia technicznego niewiele zdziała. Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni z przekazania nam kolejnego nowego radiowozu. Pozwoli to nam skuteczniej pracować i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców – mówi komendant KPP w Świdnicy, podinsp. Andrzej Dobies.

Zakup radiowozu nie byłby możliwy bez finansowego wsparcia ze strony miasta. Samorząd na ten cel przekazał w ubiegłym roku 90 tys. zł.

- Co roku staramy się przeznaczać pieniądze dla świdnickiej policji w celu usprawnienia ich wyposażenia. Podobnie jak środki, które przekazujemy na patrole ponadnormatywne. Działania te w bezpośredni sposób przekładają się na poprawę bezpieczeństwa w cały regionie, o co tak często apelują mieszkańcy – podkreśla prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

W 2019 roku miasto Świdnica przekazało policji samochód marki Opel Mokka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group