Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 876
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Granica: Nowy – stary sołtys w Granicy

Sobota, 21 lutego 2015, 13:41
Aktualizacja: 22:14
Autor: red.
Granica: Nowy – stary sołtys w Granicy
Fot. UM Strzegom
Granica jest kolejnym sołectwem, w którym odbyły się wybory sołtysa. 16 lutego br. mieszkańcy wsi zadecydowali, że przez kolejne 4 lata gospodarzem ich miejscowości będzie Mirosława Chmieliczek, która otrzymała 51 głosów na 51 osób głosujących.

W zebraniu udział wzięli: burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza - Wiesław Witkowski oraz radni Rady Miejskiej - Andrzej Szczepanik (przewodniczący Komisji ds. Wsi) oraz Zdzisław Kudyba.

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Granicy i jej doposażenie w sprzęt AGD, wykonanie kanalizacji oraz przyłączy do posesji, doposażenie i ogrodzenie miejscowego placu zabaw, organizacja w 2013 r. Dożynek Gminnych - to tylko najważniejsze zadania, jakie udało się zrealizować przez sołtysa Granicy i Radę Sołecką w kadencji 2011-2014 r. - Tych zadań było naprawdę dużo. Organizowaliśmy ponadto wiele różnych imprez okolicznościowych i wyjazdów kulturalno - integracyjnych. Chciałabym skierować ciepłe słowa i podziękowania dla Rady Sołeckiej i mieszkańców wsi, którzy zawsze służyli mi pomocą. Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję - stwierdziła Mirosława Chmieliczek.

Osiągnięcia w trakcie ostatniej kadencji podkreślił burmistrz Strzegomia. - To jest imponujące, czego dokonała pani sołtys wraz z Radą Sołecką. Bardzo się cieszę, że sołectwo się rozwija, a mieszkańcy się integrują. Ja szczególnie jestem zadowolony z tego, że udało się zrealizować przyłącza do posesji za 10 % wartości. Dużym echem odbiła się również perfekcyjna organizacja Dożynek Gminnych w Granicy - zaznaczył Zbigniew Suchyta.

Dodajmy jeszcze, że w skład Rady Sołeckiej weszło 10 mieszkańców Granicy: Bogusława Andreasik, Adam Andreasik, Anna Kopeć, Ewa Krosta, Maria Łebkowska, Joanna Michalak, Stanisław Psiuk, Barbara Starczała, Jan Starczała i Teresa Węglarz.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group