Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Nowy wóz w Roztoce

Sobota, 15 lutego 2020, 13:24
Autor: red
Roztoka: Nowy wóz w Roztoce
Fot. UG Dobromierz
Jednostka OSP w Roztoce odebrała od producenta nowy średni samochód ratowniczo–gaśniczy marki Kamaz. Oficjalna uroczystość połączona z przekazaniem samochodu strażakom odbędzie się w marcu 2020 r.

Zakup samochodu był możliwy dzięki wnioskowi złożonemu i pozytywnie zaopiniowanemu przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w ramach porozumienia Ministrów Spraw Wewnętrznych i Środowiska w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska. Koszt zakupu samochodu to 760 000 zł. Dofinansowanie zostało udzielone przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Gminę Dobromierz, Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy i środki ubezpieczeniowe.

Samochód jest nowoczesną jednostka napędową 4x4 i w swoim wyposażeniu posiada m.in. wysokoprężny silnik, autopompę, działko wodno-pianowe i maszt oświetleniowy.

Zapewne zakup pojazdu przyczyni się do zwiększenia możliwości operacyjnych, skuteczności w akcjach ratowniczych roztockiej jednostki, ale przede wszystkim poprawi stan bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group