Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1279
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy zastępca

Poniedziałek, 4 lipca 2022, 11:41
Autor: red
Świdnica: Nowy zastępca
Fot. UM Świdnica
Krystian Werecki został nowym zastępcą Prezydent Miasta Świdnicy. Od 1 lipca zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego zastępcę, Jerzego Żądło.

Krystian Werecki, z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył Studia MBA in Community Management na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, a także studia podyplomowe z zakresu audytu i kontroli zarządczej w sektorze publicznym.

Z samorządem związany od 2014 roku, od tego czasu nieprzerwanie pełnił funkcję radnego Rady Powiatu w Świdnicy. Do czasu złożenia mandatu radnego przewodniczył Komisji Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych, a także Radzie Społecznej SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy.

W Urzędzie Miejskim w Świdnicy pełnił wcześniej funkcję pełnomocnika prezydenta ds. aktywności obywatelskiej, a od 2020 roku kieruje Wydziałem Gospodarki Odpadami. Przez lata związany był z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Świdnicy.

- Krystian Werecki sprawdził się na stanowisku dyrektora Wydziału Gospodarki Odpadami. Wykazał się doskonałymi umiejętnościami menadżerskimi, jest ceniony przez swoich pracowników jako osoba budująca dobre relacje międzyludzkie. Posiada duże doświadczenie w samorządzie, przez lata był radnym powiatowym. Biorąc to wszystko pod uwagę, postanowiłam powierzyć mu stanowisko mojego zastępcy. Mam do niego pełne zaufanie i wiem, że sprosta nowym wyzwaniom – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Krystian Werecki zajmie się tematami: gospodarki przestrzennej, architektury, geodezji i gospodarki nieruchomościami, gospodarki mieszkaniowej, sportu, transportu i gospodarki odpadami oraz inwestycji miejskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group