Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: O czym wyborca powinien wiedzieć

Niedziela, 11 września 2011, 19:37
Aktualizacja: 19:39
Autor: UM Świdnica
Świdnica: O czym wyborca powinien wiedzieć
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Już niespełna miesiąc dzieli nas od wyborów parlamentarnych. O czym powinni wiedzieć wyborcy przed 9 października, prezentujemy poniżej.

W związku z wyborami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonymi na dzień 9 października 2011 roku Prezydent Świdnicy informuje:
1. Wyborca niepełnosprawny wpisany do rejestru wyborców w Gminie Miasto Świdnica ma prawo uzyskania informacji o:
• właściwym dla siebie okręgu wyborczym i obwodzie głosowania,
• lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych znajdujących się najbliżej miejsca zamieszkania,
• warunkach dopisania do spisu wyborców w obwodzie przez siebie wybranym spośród tych obwodów głosowania, w których znajdują się lokale dostosowane do potrzeb wyborców niepełnosprawnych,
• terminie wyborów oraz godzinach głosowania,
• komitetach wyborczych biorących udział w wyborach oraz zarejestrowanych kandydatach i listach kandydatów,
• warunkach oraz formach głosowania.
Uzyskanie powyższych informacji możliwe jest po uprzednim podaniu przez wyborcę nazwiska, imienia (imion) oraz adresu stałego zamieszkania.
2. W terminie do dnia 19 września 2011 r. wyborca niepełnosprawny o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.) może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a; w przypadku zgłoszenia przez wyborcę niepełnosprawnego zamiaru głosowania korespondencyjnego, głosowanie za pośrednictwem pełnomocnika jest wyłączone.
3. W terminie do dnia 26 września 2011 r. wyborca niepełnosprawny może złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w obwodach głosowania dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych oraz zamiarze głosowania w lokalu wyborczym przy użyciu nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a,
4. W terminie do dnia 29 września 2011 r. wyborca niepełnosprawny o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu cytowanej wyżej ustawy oraz wyborca, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 75 lat, może złożyć wniosek do Prezydenta Miasta Świdnicy o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania w jego imieniu.
5. W terminie do dnia 4 października 2011 r. wyborca przebywający czasowo w Świdnicy lub nigdzie niezamieszkały może złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców.
6. W terminie do dnia 7 października 2011 r. wyborca zmieniający miejsce pobytu przed dniem wyborów może złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o prawo do głosowania w miejscu pobytu w dniu wyborów.
Szczegółowe informacje w sprawach wyborczych można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49, pokój nr 10 albo pod nr telefonów 74 856 28 20, 74 856 28 21, w godzinach 7.30-15.30 od poniedziałku do piątku, a także w formie elektronicznej – adresy e-mail w.pietrzyk@um.swidnica.pl, e.szymanska@um.swidnica.pl. Istnieje również możliwość korzystania z internetowych portali informacyjnych www.pkw.gov.pl i www.swidnica.bip-gov.info.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group