Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1330
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: O czystym powietrzu

Sobota, 19 marca 2022, 11:20
Autor: red
Jaworzyna Śląska: O czystym powietrzu
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Jak dobrze przygotować wniosek, jakie są kryteria jego oceny i w jaki sposób rozliczyć otrzymaną dotację? W Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbyło się spotkanie poświęcone programowi „Czyste Powietrze”. Na wszystkie pytania mieszkańców odpowiadał Roman Papiór, doradca energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spotkanie zorganizowano w środę, 16 marca w ramach działalności w urzędzie punktu konsultacyjno-informacyjnego programu „Czyste Powietrze”. Wzięli w nim udział mieszkańcy zainteresowani uzyskaniem szczegółowych informacji na temat zasad składania wniosków o dofinansowanie i sposobów jego rozliczenia. Doradca energetyczny z WFOŚiGW Roman Papiór szczegółowo omówił zasady programu. Przedstawiono również wstępne informacje na temat nowych programów, które będą wkrótce realizowane przez WFOŚiGW:

„Moje Ciepło” - przeznaczony dla właścicieli nowych domów z podwyższonym standardem energetycznym, gdzie dotacja będzie przyznawana na montaż pompy ciepła powietrznej, wodnej lub gruntowej z wykorzystaniem do ogrzewania domu lub ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej;

„Ciepłe Mieszkanie”, którego celem będzie wymiana nieefektywnych źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Głównym zadaniem programu będzie wspieranie likwidacji indywidualnych, nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe w lokalach mieszkalnych;

„Mój prąd 4.0”, czyli czwartej już edycji programu dopłat do fotowoltaiki dla osób fizycznych, przewidzianej na 2022 rok.
Wszyscy obecni na spotkaniu mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań oraz konsultowania interesujących ich zagadnień z doradcą.

Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania z programu Czyste Powietrze zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej, gdzie pracownicy punktu konsultacyjno-informacyjnego udzielą szczegółowych informacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group