Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: O linii szybkiej prędkości

Piątek, 15 kwietnia 2022, 15:06
Autor: red
Witoszów Dolny: O linii szybkiej prędkości
Fot. Gmina Świdnica
We wtorek 12 kwietnia o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Witoszowie Dolnym odbyło się drugie już spotkanie konsultacyjne dotyczące planowanej przez Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. linii szybkich kolei.

Firma BBF Sp. z o.o. jako organizator spotkania i wykonawca projektu pod nazwą „Budowa linii kolejowej Żarów – Świdnica – Wałbrzych – granica państwa” przedstawiła warianty przebiegów linii szybkich kolei przez teren gminy Świdnica.

Zaprezentowane pod czas spotkania warianty nie uwzględniały uwag zgłoszonych w trakcie I tury konsultacji społecznych przeprowadzonych we wrześniu ubiegłego roku, dlatego też żaden z wariantów nie uzyskał akceptacji zarówno licznie przybyłych mieszkańców jak i przedstawicieli samorządu. Dziękujemy wszystkim obecnym za czynny udział w spotkaniu i wyrażenie sprzeciwu dla zaproponowanych przez CPK wariantów, które mocno ingerują w obszar gminy Świdnica. Stoimy na stanowisku, że do dalszej analizy wielowariantowej należy wprowadzić nowy wariant, który będzie krótszy, będzie tańszy w realizacji, a przede wszystkim ominie tereny zabudowane. Takie rozwiązania były już proponowane w podjętych przez Radę Gminy w październiku 2021 r. i lutym 2022 r. uchwałach. Do tej pory jednak, nie były one przedmiotem analizy w ramach projektowanych wariantów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group