Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1032
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: O przebiegu S5

Środa, 9 lutego 2022, 9:58
Autor: red
Świebodzice: O przebiegu S5
Fot. UM Świebodzice
7 lutego (poniedziałek) w Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie z mieszkańcami Cierni dotyczące przebiegu drogi ekspresowej S5 Sobótka–Bolków przebiegającej przez teren Gminy Świebodzice.

W spotkaniu uczestniczył Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska, Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański.

Rozmowy podczas spotkania były skoncentrowane na poszukiwaniu najlepszych rozwiązań dla Mieszkańców Cierni, tak aby budowa drogi nie wpływała negatywnie na jakość życia mieszkańców, uprawę pól, czy wypoczynek. Mieszkańcy Cierni obawiają się negatywnych oddziaływań wpływających na ich życie, chcą , aby węzeł komunikacyjny przechodził przy oczyszczalni, co ze względów prawnych nie jest możliwe. Mieszkańcy proszą, aby poszukać rozwiązania dla alternatywnego korytarza.

Uczestniczący w spotkaniu Burmistrz Miasta podkreślał, że jest zawsze otwarty do rozmów z Mieszkańcami i kieruje się ich dobrem. Stanowisko Burmistrza potwierdził także Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, który poparł argumenty przedstawiane przez Mieszkańców dzielnicy Ciernie. Stanowisko w tej sprawie zajął także Sekretarz Stanu Ireneusz Zyska, który podkreślał, że wspólnie z Burmistrzem jest gotowy do rozmów z Mieszkańcami i poszukiwania rozwiązań, które pozwolą znaleźć kompromis dotyczący przebiegu planowanego korytarza drogi. Spotkanie przebiegało we wzajemnym zrozumieniu i potrzebie podejmowania kolejnych działań. Na spotkaniu jasno wybrzmiało, że przebieg trasy S5 przez Świebodzice jest bardzo potrzebny ze względu na wzmożony ruch w mieście oraz aspekt gospodarczy, rozwój miasta Świebodzice, utworzenie nowych miejsc pracy, zainteresowanie inwestorów. Wypracowano wspólne stanowisko dotyczące organizacji spotkania z Włodarzami: Dobromierza, Strzegomia, a także przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Mieszkańcy Cierni wyrazili słowa podziękowania za otwartość i chęć współpracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group