Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: O przyszłości młodych świebodziczan

Poniedziałek, 25 marca 2019, 13:43
Autor: red
Świebodzice: O przyszłości młodych świebodziczan
Fot. UM Świebodzice
W Ratuszu Miejskim z inicjatywy władz miasta odbyło się spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami, które poświęcone było rozwojowi szkolnictwa zawodowego w Gminie Świebodzice, a tym samym wsparciu lokalnych przedsiębiorców w pozyskiwaniu do pracy wykwalifikowanych absolwentów.

Przedsiębiorcy docenili inicjatywę organizacji tego spotkania, podczas, którego chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami w zakresie zatrudnienia młodych osób.

Z rozmów wynika, że w lokalnych firmach jest zapotrzebowanie na zatrudnienie świebodzickich absolwentów w następujących zawodach: ślusarz, programista maszyn CNC, operator maszyn CNC, kasjer, sprzedawca, kucharz, lakiernik, recepcjonista. Firmy, takie jak np. Promont, Masterform, jednoznacznie wyraziły chęć współpracy z Zespołem Szkół im. Stanisława Prosińskiego. W trakcie dyskusji pojawiły się nowe pomysły dotyczące rozwoju działalności szkoły, jak chociażby dopasowanie kierunków zawodowych do profilu działalności zakładów funkcjonujących na terenie miasta.

Przedsiębiorcy oczekują także zaktywizowanej współpracy z kadrą nauczycielską, doradcami zawodowymi. Władze miasta będą wspierać i inicjować działania, celem zintensyfikowania i zwiększenia oferty szkolnictwa ponadgimnazjalnego na terenie naszej gminy.

Gospodarzami spotkania byli: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz zastępca burmistrza miasta Mariusz Szafraniec.

Obecna była także Fundacja Alae - Skrzydła Rozwoju, która na co dzień wspiera i zachęca do rozwoju kariery zawodowej oraz upowszechniania wiedzy technicznej w branży obróbki skrawaniem i mechaniki ogólnej. Ponadto pełni rolę silnego łącznika branży mechanicznej ze szkołami prowadzącymi kształcenie w tej dziedzinie na wszystkich poziomach (szkoły zawodowe, technika, studia wyższe).

W spotkaniu uczestniczyła również dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Prosińskiego Anna Jodłowska oraz kierownik Powiatowego Urzędu Pracy - Filii w Świebodzicach Tomasz Stachowiak.

Firmy, które uczestniczyły w spotkaniu:

Tester Sp. z o.o.
ZGK Sp. z o.o.
Hotel przy Oślej Bramie, Pensjonat Galery, Mirjan 2 Natalia Olendzka
MASTERFORM Sp. z o.o.
Bonsai Mariola Jarosz
Klimont Sp. z o.o.
Schneider Electric
Kombo Intermarche Sp. z o.o.
PWPO-T - Promont Sp. z o.o.
SHULE Polska Sp. z o.o.
P.H.U. Defalin Group
ZPC Śnieżka S.A.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group