Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: O przyszłości sportów wrotkarskich w Świdnicy

Piątek, 28 lipca 2017, 17:52
Aktualizacja: Sobota, 29 lipca 2017, 11:53
Autor: red
Świdnica: O przyszłości sportów wrotkarskich w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Prezydent Świdnicy, Beata Moskal–Słaniewska spotkała się z przewodniczącym zarządu Międzynarodowej Federacji Sportów Wrotkarskich ds. hokeja na rolkach, Alberto Lastruccim, który nadzoruje przebieg rozgrywek w ramach The World Games 2017 w Świdnicy.

Alberto Lastrucci chwalił organizację, przygotowanie obiektu świdnickiego lodowiska do wymogów federacji oraz dziękował za profesjonalne wsparcie ze strony pracowników OSIR w Świdnicy. Dzięki zawodom The World Games, których partnerem jest nasze miasto, lodowisko przeszło gruntowny remont. Przypominamy, że lifting przeszła nie tylko hala, ale także wszystkie przyległe do niej pomieszczenia, w tym szatnie i toalety. Wymieniona została część balustrad na trybunach, poprawiono oświetlenie i akustykę obiektu. Zamontowano nowe nagłośnienie. Zakres prac obejmował też wyrównanie i wylanie posadzki. Sama arena doczekała się specjalnego podłoża, na którym rozgrywano turniej hokeja na rolkach w ramach TWG. Bandy zostały częściowo podwyższone ściankami z pleksi. W ramach remontu w hali lodowiska wykonano wentylację mechaniczną, a w 2015 roku do użytku oddano znajdujący się bezpośrednio przy obiekcie duży parking. Łączny koszt inwestycji to ok. 5,3 mln złotych. 2 mln złotych pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostałe środki z budżetu Świdnicy.

W dalszej części spotkania prezydent Beata Moskal-Słaniewska pytała o możliwość organizacji w przyszłości kolejnych międzynarodowych zawodów w mieście.
- Mamy doskonale zmodernizowany obiekt, który po zakończeniu rozgrywek The World Games będzie służył na co dzień mieszkańcom. Nie wykluczamy stworzenia w Świdnicy drużyny hokeja na rolkach, a także tego w wydaniu klasycznym, na lodzie. Jeżeli znajdą się chętni do uprawiania tej dyscypliny, mogą liczyć na nasze wsparcie – mówiła Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Alberto Lastrucci zadeklarował pomoc ze strony swojej organizacji:
- Macie obiekt, który spełnia najwyższe standardy światowe. Teraz czas, by go wykorzystać. Ze swej strony oferuję wszelkie wsparcie, także w postaci szkoleń dla trenerów .

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group