Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: O Solidarności z Frasyniukiem, Morawieckim i prof. Suleją

Piątek, 17 września 2010, 16:10
Aktualizacja: 16:16
Autor: KO
Świdnica: O Solidarności z Frasyniukiem, Morawieckim i prof. Suleją
Władysław Frasyniuk gościł w kwietniu w Świdnicy.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Władysław Frasyniuk, który od 1980 r. działał w NSZZ Solidarność, był przywódcą związku na Dolnym Śląsku, a w 1989 r. brał udział w plenarnych rozmowach Okrągłego Stołu, zagości w Świdnicy, aby wraz z Kornelem Morawieckim i prof. Władysławem Suleją porozmawiać o tym, jak ruch związkowy zmienił Polskę.

Kornel Morawiecki, przywódca Solidarności Walczącej, debatował już w Świdnicy w listopadzie ubiegłego roku. On i Władysław Frasyniuk będą rozmawiać z prof. Władysławem Suleją, dyrektorem oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Debatę z udziałem świdniczan zaplanowano na czwartek, 23 września na godz. 18.00 - w sali narad świdnickiego magistratu (budynek Urzędu Stanu Cywilnego). Temat debaty brzmi: "Co zawdzięczamy Solidarności?".

– W ramach kolejnej debaty z cyklu „Polska – czy mnie to obchodzi?” chcemy porozmawiać o jednym z najważniejszych wydarzeń w powojennej historii Polski: o „Sierpniu” i powstaniu Solidarności – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy, pomysłodawca przedsięwzięcia. - Chcemy, by młodzi ludzie z ust współtworzących historię Solidarności dowiedzieli się jak było naprawdę. Tym bardziej to ważne, że w ostatnim czasie o Solidarności mówi się wyłącznie w kategoriach kłótni i sporów. Być może starsi już nie pamiętają, a młodzi nie potrafią zrozumieć fenomenu Solidarności, która w ciągi kilku miesięcy zjednoczyła 10 milionów Polaków. Ciekawych informacji z pewnością nie zabraknie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group