Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1565
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrza: O zdrowiu psychicznym

Czwartek, 14 października 2021, 11:03
Autor: red
Kostrza: O zdrowiu psychicznym
Fot. UM Strzegom
W niedzielę, 10 października, obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto to ustanowiła w roku 1992 Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego, a tegoroczne hasło brzmiało "Zdrowie psychiczne w nierównym świecie".

Celem inicjatorów wprowadzenia Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie, w tym na wszystkie aspekty dotyczące szeroko rozumianych zaburzeń psychicznych. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy to w czasie pandemii COVID-19 obserwuje się wzrost liczby pacjentów cierpiących z powodu chorób psychicznych.

Uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy przygotowywali się do tego dnia, odbywając na godzinach wychowawczych pogadanki i rozmowy z wychowawcami oraz ucząc się, że „zdrowie psychiczne jest dokładnie takim samym elementem naszego dobrostanu, jak nasze zdrowie fizyczne". Wykonali również plakaty konkursowe „Jak dbam o swoje zdrowie psychiczne?”.

11 października natomiast spędzili na sportowo, Biorąc udział w torze przeszkód, rozgrywając mecz piłki siatkowej oraz grając w zbijaka pokazali, że sport może być jedną z alternatyw dbania o kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group