Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O życiu w nieco brzydszych słowach

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Sporo wulgaryzmów mogliśmy wczoraj usłyszeć podczas koncertu świdnickich hip–hopowców. – Skoro życie w naszym kraju jest do dupy, to o tym śpiewamy, nie będziemy układać pod publikę pięknych piosenek o miłości – powiedział nam jeden z wykonawców. Młodzi wyrażają swoje zdanie. A że wyrażają je dosadnie – taki już przywilej młodości i... sztuki. Ich sztuki.

Okazuje się, że młodzi ludzie nie są wcale obojętni na to, co się wokół nich dzieje. Widzą, obserwują, a potem o tym rapują.

- Na chwilę mnie zamurowało, jak usłyszałam, jakie teksty tu lecą – powiedziała nam przechadzająca się świdnickim parkiem Jadwiga. - Ale zaraz pomyślałam sobie: przecież teraz wszyscy klną, w telewizji, w autobusach, w polityce. I jeśli tej młodzieży ulży, jeśli sobie ze sceny wykrzyczy takie brzydkie wyrazy, to dobrze. Lepsze to, niż gdyby mieli siedzieć pod bramą z piwem i demolować klatki schodowe, śmietniki i latarnie uliczne.

Świdniccy hip-hopowcy zaprezentowali się wczoraj na tarasach Łaźni. Rymy podawali Jotka & Vener, Pinux, Zagizagozaxon oraz Zagi & Wicik oraz gościnnie KZC. Freestyle uprawiali też widzowie. Koncertowi młodych świdnickich artystów patronowała Świdniczka.com.

Pierwsza relacja z koncertu: tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Limciu 23-08-2010 9:22
Dobre ! Hip-hop w Łaźni. Muzyka biedoty w najdroższym lokalu w mieście. Niezły kontrast.
~podziękowania 23-08-2010 9:59
Dziękujemy Wam "raperzy" za to jaką wizytówkę zrobiliście Świdnickim raperom. Popieram akcje promowania hip hopu w naszym mieście ale jeżeli już to robicie to na poziomie. Teraz będzie tylko mowa, że "ci raperzy to tylko przeklinać potrafią". W skrócie : Props za inicjatywę, hejt za wykonanie.
~once again. 23-08-2010 10:03
Czyli, że jak tworzę rap to jestem biedny tak? Mogę mieć ubogi status majątkowy ale za to Ty nie popisałeś/aś się. Pokazałeś/aś jak ubogi masz tok rozumowania. Przykre ale prawdziwe.
~M.S.T.M 23-08-2010 16:01
No dobra nie będe pisał że nie było "paru wulgaryzmów" ale dlaczego koncentrujecie się wyłącznie tylko na tym a nie wyciągacie sensu z całosci utworu ,a to że ktoś użył wulgarnego słowa zastanowiliście sie kiedy kolwiek ze to służy do podkreślenia jakiejś myśli a nie obrazy kogoś... Myśle że nie... A to to "krzyżem" sie wykładam nie obrażając krzyża "Muzyka biedoty" właśnie "ubogi tok rozumowania"
~ 23-08-2010 19:07
Boże skupiliście się tylko na wulgaryzmach, wiem dobrze jak chłopaki starali się aby przygotować koncert i dobrze wypaść a ludzie musieli zwrócić uwagę na najmniej ważną rzecz. Jak zwykle z niczego wielka afera. Jakoś nikt nie pisze tu o ich piosnkach i talentach jakie mają. A biedotą to oni nie są. Ważna jest dusza i umiejętności a nie poziom majątkowy. ; // Jaki oni mają się rozwijać jak tylko na przekór by im skrzydła podcinali. Nie zwili za to kasy zrobili to dla rozwijania swych umiejętności i zapewnienia innym dobrej zabawy i jeszcze pretensje..
Misiek173 23-08-2010 19:40
piszą przeciesz: ""A że wyrażają je dosadnie – taki już przywilej młodości i... sztuki. Ich sztuki."" koncercik był w porzo, mi sie podobalo, tak trzymajcie! Kolonia, Zarzecze Centrum!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group