Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Obchody Dnia Olimpijczyka i Drzwi Otwarte w Gimnazjum nr 2

Piątek, 15 marca 2013, 11:09
Aktualizacja: 11:11
Autor: red.
Świdnica: Obchody Dnia Olimpijczyka i Drzwi Otwarte w Gimnazjum nr 2
Fot. użyczone
11 marca Gimnazjum nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Polskich Olimpij–czyków w Świdnicy obchodziło swoje coroczne święto – Dzień Olimpijczyka połączony z Drzwiami Otwartymi szkoły. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Nasza Mała Olimpiada” i nawiązywała do ostatnich igrzysk olimpijskich: letnich – Londyn 2012 i zimowych – Vancouver 2010.

Zaproszeni z tej okazji goście specjalni – dyskobolistka i paraolimpijka Daria Kabiesz wraz z trenerem - Michałem Mosoniem opowiadali o sukcesach sportowych i codziennej trudnej drodze sportowca, gdzie sukces przeplata się z porażką. Trener omówił prezentację ukazującą pracę swojej podopiecznej oraz przedstawiającą jej sylwetkę. Daria Kabiesz zajęła piąte miejsce w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą podczas ostatnich letnich igrzysk paraolimpijskich.

Tego dnia szkoła gościła także trenera MKS-u Świdnica Wojciecha Ząbka wraz z zawodniczkami: uczennicą Gimnazjum nr 2 Agatą Pawlak i uczennicami V LO przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.

Młodzież miała okazję obejrzeć pokaz bokserski w wykonaniu nauczyciela wy-chowania fizycznego, trenera Klubu Boks Polonia Świdnica, Mariusza Kuca i trzecioklasisty Michała Surowca. W spotkaniu uczestniczyła również aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Polski seniorek Paulina Zdanowicz, absolwentka Gimnazjum nr 2. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe.

O swoich sukcesach opowiadał Kamil Rogaczewski, który przygodę z piłką ręczną rozpoczął jeszcze jako uczeń Gimnazjum nr 2, a obecnie jest jednym z najlepszych zawodników pierwszoligowego zespołu ŚKPR Świdnica.

Spotkanie uświetniały występy zespołów raperskich, rockowych, kabaretowych oraz cheerleaderek. Grupa aerobiku pod kierunkiem Joanny Pijanowskiej, oprócz pokazu zaproponowała szóstoklasistom zestaw ćwiczeń na dużych piłkach.

Absolwenci gimnazjum chętnie odwiedzają szkołę, by poopowiadać o swoich sukcesach. Z przyjemnością po raz kolejny placówka gościła absolwenta i uczestnika finału telewizyjnego programu You Can Dance – Bartka Górskiego, który wystąpił ze swoją grupą taneczną Inferno, wśród której są uczniowie Gimnazjum nr 2. Nad sprawnym przebiegiem części sportowej czuwała Teresa Bromm.

Podsumowaniem obchodów Dnia Olimpijczyka był I Wielki Test Olimpijski z udziałem drużyn: uczniów, rodziców i nauczycieli. W ramach spotkań „Uczniowie z pasją, ludzie z pasją” instruktor wspinaczki skalnej, pilot para-lotni, Waldemar Sawko opowiadał młodzieży o pasjach i o tym, że po-winno się dążyć do realizacji marzeń, o osiąganiu sukcesu poprzez wytrwałą i systematyczną pracę nad sobą i swoimi słabościami.

Dużą popularnością cieszyły się pokazy szkolnego kabaretu, który prezentował się już podczas spotkania z Kabaretem Młodych Panów i ostatnio ćwiczył pod czujnym okiem Roberta Korólczyka.

Wiele szkolnych talentów ujawniło się w trakcie pokazów „Mam talent i się nim chwalę”. Wśród gimnazjalistów nie brakuje młodych, uzdolnionych ludzi z pasją, którzy chętnie prezentowali swoje umiejętności. Szkolne korytarze ozdobiły sportowe graffiti. Najnowsze trendy w sportowej modzie poznaliśmy podczas pokazu przygotowanego przez młodzież szkolną.

Dużą popularnością cieszyły się pokazy w pracowniach: biologicznych, fizycznych, chemicznych, językowych i historycznych, gdzie uczniowie zobaczyli przykłady lekcji i doświadczeń prowadzonych pod kierunkiem nauczycieli gimnazjum. Każdy miał szansę poznać stronę internetową gimnazjum oraz działanie dziennika elektronicznego w pracowniach komputerowych. Chętni uczestniczyli w sesji zdjęciowej pod okiem Marka Kawalca.

Atrakcją był również konkurs geograficzny „Reminiscencje z Podróży po Antypodach” połączony z prezentacją pięknych zdjęć z podróży Ewy Haitner.

Na wszelkie pytania zainteresowanych uczniów i rodziców odpowiadała dyrektor szkoły Alicja Matysik. Dzięki Jolancie Trzop, organizatorce imprezy ten dzień był wielkim i radosnym świętem szkoły.

(G-2)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group