Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1339
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Obchody Dnia Ziemi

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024, 13:50
Aktualizacja: 13:51
Autor: red
Gmina Żarów: Obchody Dnia Ziemi
Fot. UM Żarów
Jak każdego roku w obchody Światowego Dnia Ziemi włączyły się wszystkie szkolne placówki, instytucje oraz mieszkańcy gminy Żarów.

W szkołach odbywały się liczne konkursy plastyczne, ekologiczne i ciekawe warsztaty. A wszystko po to, aby pokazać, że tak naprawdę każdy z nas może zrobić coś dobrego dla środowiska.

Uroczyste obchody Dnia Ziemi odbyły się w Szkole Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach. Uczniowie wraz z nauczycielami i gronem pedagogicznym przygotowali apel z okazji Dnia Ziemi, przemarsz ulicami wsi, posadzili drzewa na placu zabaw i zorganizowali pokaz mody ekologicznej dla uczniów, który przysporzył mnóstwo radości. Przy muzyce uczniowie zaprezentowali przepiękne, kolorowe i pomysłowe stroje wykonane z plastikowych odpadów, nawiązując do hasła tegorocznej kampanii Święta Ziemi. Na ręce burmistrza Leszka Michalaka oraz zastępcy burmistrza Przemysława Sikory przekazali także list do Matki Ziemi, aby dalej kontynuować dobre ekologiczne nawyki i dbać o naszą planetę.

- Światowy Dzień Ziemi to ważne święto w naszym kalendarzu i cieszymy się, że każdego roku nauczyciele i uczniowie przypominają, że powinniśmy być prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego nas świata. Gratulujemy całej społeczności szkolnej organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Widać, że wszyscy pracowaliście z pasją i entuzjazmem, przygotowany program artystyczny był bardzo atrakcyjny i oglądaliśmy go z wielkim zainteresowaniem. Dzień Ziemi przypomina o tym, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie – gratulowali burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Podczas uroczystości dyrektor SP Imbramowice Mariola Czarnecka złożyła także podziękowania na ręce osób, które wspierają finansowo szkolną placówkę, przekazując na Ich ręce statuetki „Przyjaciela Szkoły Podstawowej im. UNICEF 2024”. Statuetki otrzymali: burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, radna Joanna Kaczorowska, sołtys Imbramowic i Tarnawy Agnieszka Ciastoń, sołtys Bukowa Jakub Chrebela, sołtys Pożarzyska Łukasz Brańka, była dyrektor SP Imbramowice Krystyna Waliszak, Przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Dobrzańska, Bogdan Mucha z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i Żarowskiej Izby Historycznej, prezes Grupy Sznajder Systemy Budowlane Artur Oktaba oraz kierownik marketingu firmy Roben Agnieszka Spychała, kierownik projektu przy Departamencie Fotowoltaiki Lądowych Farm Wiatrowych Sławomir Zawadzki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group