Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Obchody Święta Dolnośląskiej Policji

Środa, 23 lipca 2014, 8:26
Aktualizacja: 11:11
Autor: red.
Dolny Śląsk: Obchody Święta Dolnośląskiej Policji
Fot. KWP Wrocław
Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy, a także czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań zarówno dla samych policjantów i pracowników Policji, jak i tych, z którymi, na co dzień współpracują. Dolnośląskie obchody z okazji 95 rocznicy powołania Policji Państwowej, połączone z uczczeniem 70 rocznicy Powstania Warszawskiego, w których udział weźmie również Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, odbędą się 1 sierpnia 2014 r., na terenie przyległym do Hali Stulecia. Uroczystości, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców, uświetnią również m.in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji, widowisko multimedialne, pokazy sprzętu policyjnego i działania funkcjonariuszy oraz festyn policyjny dla mieszkańców.

W tym roku obchodzimy 95 rocznicę powstania Policji Państwowej. W związku z tą wyjątkową okazją, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wspólnie z nami angażują się w budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Dolnego Śląska. Jednocześnie pragniemy uczcić to święto wraz ze wszystkimi Dolnoślązakami. Dlatego, jak co roku, organizujemy dla naszych mieszkańców festyn, gdzie wszyscy, starsi i młodsi, będą mogli świętować i bawić się z nami oraz poznawać różne ciekawe rzeczy dotyczące pracy Policji. Towarzyszyć nam będzie policyjna orkiestra.

W dolnośląskiej Policji pracuje 7407 policjantek i policjantów oraz 1667 pracowników cywilnych. Obchody Święta Policji we Wrocławiu są okazją do uhonorowania funkcjonariuszy i pracowników dolnośląskiej Policji za trud i zaangażowanie wkładane w codzienną służbę i pracę. W tym czasie, oprócz wykonywania przez Policję bieżących zadań, wyróżnieni funkcjonariusze i pracownicy uczestniczyć będą w uroczystościach wręczania awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań. W związku z obchodzonym Świętem Policji, 2286 dolnośląskich funkcjonariuszy awansuje na wyższe stopnie. 174 dolnośląskich funkcjonariuszy i pracowników Policji zostanie również odznaczonych medalami za Długoletnią Służbę i odznakami Zasłużony Policjant. Ponadto 18 osób reprezentujących m.in. samorządy lokalne, uczelnie, fundacje, policję saksońską i czeską oraz inne służby, zostanie odznaczonych jako Zasłużeni dla Policji.

Wojewódzkie obchody Święta Policji na Dolnym Śląsku rozpoczną się w czwartek 24 lipca 2014 r. we Wrocławiu od wystawienia warty honorowej, modlitwy i złożenia o godzinie 8.00 wieńców i kwiatów przy ul. Wittiga, pod tablicą ku czci zamordowanych przez NKWD w Twerze policjantów. W tym samym dniu, również o godzinie 9.00 wystawiona zostanie warta honorowa na Cmentarzu Osobowickim, przy pomniku poległych policjantów, gdzie po wspólnej modlitwie, zostaną złożone wieńce. Kwiaty złożą m.in. Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński, kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz zaproszeni goście.

Główne uroczystości związane z obchodami na Dolnym Śląsku 95 rocznicy powstania Policji Państwowej odbędą się 1 sierpnia 2014 r. na terenie przyległym do Hali Stulecia we Wrocławiu. O godzinie 14.00. rozpocznie się festyn policyjny, na który zapraszamy wszystkich mieszkańców. Podczas festynu zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci – m.in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji, w tym pokaz musztry paradnej, blok estradowo – muzyczny, pokaz psów służbowych, pokazy sprzętu policyjnego i działania funkcjonariuszy, patroli rowerowych, konkursy i zabawy dla dzieci, spotkanie z „Komisarzem Lwem” - maskotką dolnośląskiej Policji oraz „Poldim” – maskotką Policji saksońskiej. Zapraszamy też do znakowania rowerów.

O godzinie 17.00 uczczona zostanie minutą ciszy, a następnie występem rekonstrukcyjnym, 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Później odbędzie się uroczysty apel, podczas którego m.in. zostaną wręczone nominacje i awanse na wyższe stopnie, a także odznaczenia.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla mieszkańców. Wieczorem, około godziny 21.30 zapraszamy też na specjalnie przygotowany pokaz fontanny multimedialnej. Naprawdę warto przyjść, przyjechać, zobaczyć i świętować z Policją Dolnośląską.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group