Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1164
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Obdarowali chore dzieci

Poniedziałek, 25 grudnia 2023, 7:39
Aktualizacja: 11:40
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Obdarowali chore dzieci
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Członkowie stowarzyszenia „Jaworzyńska Pozytywka” nie zwalniają tempa. Przez cały tydzień w towarzystwie świętego Mikołaja odwiedzali chore i potrzebujące dzieci, rozdając prezenty, mnóstwo uśmiechu i zapewniając ogrom dobrej zabawy.

ako pierwsi obdarowani zostali podopieczni stowarzyszenia. Następnie paczki trafiły do pacjentów Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu.

- Dla małych pacjentów przebywających w szpitalu przywieźliśmy 30 paczek przygotowanych dzięki naszym darczyńcom, sponsorom i wszystkim dobrym ludziom, którzy wsparli naszą tegoroczną zbiórkę publiczną. W paczkach znalazły się słodycze, zabawki, art. szkolne i papiernicze, zabawki, książeczki, ręczniczki i wiele różnych niespodzianek. Furorę po raz kolejny zrobiły niepowtarzalne, kolorowe i milusie poduszki-przytulanki, wykonane przez osadzonych przebywających w Zakład Karny Nr 1 we Wrocławiu. Najważniejsza jednak dla dzieci była wizyta świętego Mikołaja. W przedświątecznym okresie nie jest łatwo na szpitalnym oddziale. Ale dla dzieci, nawet z tymi bardziej zakaźnymi chorobami, ogromnym przeżyciem i radością była możliwość zobaczenia i porozmawiania ze świętym Mikołajem. Nawet jeśli odbyło się to przez szybę – relacjonują członkowie stowarzyszenia.

W czwartek, 21 grudnia przyszedł czas na wizyty w placówkach oświatowych w naszej gminie: Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, Szkole Podstawowej w Pastuchowie, Szkole Podstawowej w Starym Jaworowie, Przedszkolu Samorządowym „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej. Łącznie obdarowano 75 dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W rozdysponowaniu prezentów tradycyjnie pomogli dyrektorzy placówek.

W transporcie paczek stowarzyszenie wsparł Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group