Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Obóz żeglarski dobiegł końca

Sobota, 20 sierpnia 2016, 8:29
Autor: red
Dobromierz: Obóz żeglarski dobiegł końca
Fot. UG Dobromierz
12 sierpnia z pobytu na obozie rekreacyjnym z elementami nauki żeglarstwa, powróciła 20 – osobowa grupa gimnazjalistów z gminy Dobromierz.

Wypoczynek współfinansowany przez Gminę Dobromierz został zorganizowany w Niesulicach przez Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Świdnica. Obóz był podzielony na dwie części: lądową (rekreacyjną) oraz żeglarską połączoną z pływaniem na łodziach.

W ramach zajęć obozowicze zapoznali się z przepisami obowiązującymi w żegludze oraz zasadami bezpiecznego zachowania się na pokładzie jachtu. Już w pierwszych dniach pobytu gimnazjaliści przeszli test pływacki, a potem zostali podzieleni na wachty i stworzyli kodeks grupy. Nauczyli się podnoszenia bandery, klarowania łodzi, nazwy wiatru i trzymania steru. Zostali poinstruowani, w jaki sposób należy zachować się na łodzi w czasie wywrotki. Każdy dzień obozu rozpoczynał się od wyprawy łodziami po jeziorze. Szkolenie prowadzili wychowawcy i instruktorzy z patentem, co najmniej żeglarza jachtowego. Pozostały czas młodzież wykorzystała również ciekawie. Wśród atrakcji programowych znalazły się: turniej zabaw w wodzie, kajakowanie, olimpiada sportowa, mecz w zbijaka, projekcje filmowe, biegi przełajowe. Ponadto wszyscy brali udział w regatach, dyskotekach, całodziennych wyprawach, grach i zabawach. I choć pogoda w tym roku nie rozpieszczała słońcem, chciałoby się pożeglować dłużej.

Na szczęście to nie ostatnia forma wypoczynku oferowana przez Gminę Dobromierz. 16 sierpnia na 14-dniową kolonię do Pustkowa, finansowaną przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, wyruszyła kolejna grupa dzieci w wieku do 16 lat. Organizatorem wypoczynku jest Biuro Podróży KON TIKI Łabaz i Grochantz sp. j.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group