Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Obserwowanie kosmosu, śladów przeszłości oraz... wspólne rysowanie i tańce

Sobota, 19 lutego 2011, 10:36
Aktualizacja: 12:53
Autor: KO
Świdnica: Obserwowanie kosmosu, śladów przeszłości oraz... wspólne rysowanie i tańce
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tak wyglądają ferie z Miejską Biblioteką Publiczną w Świdnicy. Wczoraj młodzi ludzie zawitali do Muzeum Dawnego Kupiectwa, gdzie obejrzeli interaktywną wystawę „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych” oraz stałą ekspozycję. Gdy wrócili do biblioteki, rysowali fragmenty kosmosu, a na koniec potańczyli. – Staramy się, aby zajęcia były różnorodne – mówi Ewa Zielińska, kierownik wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.

Dzieciom podpatrywanie kosmosu przez lunety w muzeum tak się spodobało, że niektórzy postanowili, że tym zajmą się w przyszłości. - Chcę być astronautą - powiedział nam ośmioletni Michał. Ale okazało się, że nie wszyscy chłopcy mają takie plany. - Ja chcę być ornitologiem - powiedział dziesięcioletni Kamil. - A ja plutonowcem, chcę pracować w wojsku - stwierdził jedenastoletni Dawid.

Po powrocie do biblioteki dzieci zajęły się malowaniem gwiazd i planet, które zobaczyły w muzeum. - Ja rysuję cały Układ Słoneczny - pokazał nam dwunastoletni Mateusz i dorysowując kolejne planety wymieniał pod nosem: „Saturn, Jowisz, Mars...” (tak – to dobra kolejność, Mateusz zaczął od planet najbardziej oddalonych od Słońca). Skąd chłopiec tak dobrze zna Układ Słoneczny? - Przeglądam książki i szukam informacji w internecie - powiedział.

Młodsze dziewczynki nie bawiły się w rysowanie szczegółów, tylko zamalowały prawie całą ciemną płachtę kartonu kredą na biało. Co to? - Mgła - beztrosko odpowiedziała pięcioletnia Nikola. Razem z sześcioletnią Leną i pięcioletnią Niną dobrze się bawiły pokrywając kredą karton i własne twarze.

Gdy już kosmiczne dzieła były gotowe, przyszedł czas na wspólne tańce. Tańczyli i najmłodsi, i ci starsi – wspólnie z paniami opiekunkami.

Ferie w bibliotece to zajęcia po dwie godziny dziennie od poniedziałku do piątku. Są one otwarte i bezpłatne.

***
Programy zajęć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy:

* Ferie w bibliotece – tydzień pierwszy pod znakiem zdobywania kosmosu,
* Ferie w bibliotece – tydzień drugi pod znakiem spotkań.

Inne programy zajęć na ferie w powiecie świdnickim:
* Ferie z MDK-iem,
* Artystycznie, strategicznie i sportowo – ferie w Żarowie,
* Feryjnie w Świebodzicach,
* Ferie w Strzegomiu i w okolicznych wsiach,
* Ferie z ŚOSiR–em.

Zobacz też:
* Pomysły na zimową labę: Brak Ci pomysłu, jak spędzić ferie? Świdniczka przeprowadziła sondę uliczną wśród tych, którzy już zimowych wakacji nie mają, mają za to pomysły, jak można ten czas ciekawie spędzić. Mamy też całkiem sporo innych propozycji – na ferie aktywnie, ferie z nauką, ferie z teatrem, ferie ze zwiedzaniem oraz ferie za granicą, ale jednak blisko... Do wyboru – do koloru!
* Ferie w pełni: Sonda Świdniczki tym razem z tymi, którzy ferie mają i je spędzają – jak? No właśnie... Zobaczmy, co powiedzieli nam młodzi ludzie na temat zimowej przerwy w nauce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group