Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Oczyszczają z azbestu

Niedziela, 15 września 2019, 15:17
Autor: red
Gmina Dobromierz: Oczyszczają z azbestu
Fot. red
Gmina Dobromierz od 2012 r. regularnie realizuje program usuwania wyrobów zawierających azbest. W tym okresie z terenu gminy odebrano i zutylizowano już ponad 200 Mg (ton) tego niebezpiecznego materiału.

W realizacji tego ważnego zadania korzystamy ze wsparcia finansowego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, który również w tym roku udzieli gminie dotacji na ten cel.

W sierpniu b.r. w ramach realizacji zadania pn. "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Dobromierz" zutylizowano blisko 22,43 Mg tego niebezpiecznego materiału, w tym 9,06 Mg zdemontowanego z dachów oraz 13,37 Mg zalegającego na posesjach. Z bezpłatnego usunięcia wyrobów azbestowych skorzystało 12 gospodarstw. Wartość przedsięwzięcia wyniosła ponad 14 tys. zł, z czego 11,37 tys. zł dofinansuje WFOŚiGW we Wrocławiu.

Przypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, każdy właściciel posesji, na której znajduje się azbest ma obowiązek do 31 stycznia każdego roku przedłożyć informację o wyrobach zawierających azbest w urzędzie gminy. Wzór informacji jest dostępny na stronie BIP Dobromierz w zakładce INFORMATOR INTERESANTA - Ochrona środowiska.

Gmina Dobromierz planuje w kolejnych latach oczyszczanie terenu gminy z wyrobów azbestowych. W związku z tym prosimy mieszkańców, którzy chcą pozbyć się tych niebezpiecznych materiałów z terenu swojej posesji o śledzenie informacji zamieszczanych na ten temat na stronie internetowej. Prosimy składać wnioski w wyznaczonych terminach. Jest to bardzo ważne z uwagi na konieczność każdorazowego oszacowania wartości zadania i pozyskania środków finansowych na ten cel.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group