Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Od 1 lipca wnioski na dobry start

Sobota, 23 czerwca 2018, 11:08
Autor: red
Świebodzice: Od 1 lipca wnioski na dobry start
Fot. użyczone
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach informuje, że od 1 lipca 2018 r.  będzie można składać wniosek o świadczenie dobry start wyłącznie drogą elektroniczną przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną.

Możliwość składania wniosku będzie dostępna niebawem również w Banku BGŻ BNP Paribas, natomiast Bank Zachodni WBK włączy się w akcję informacyjną o programie “Dobry Start” i będzie zachęcać do złożenia wniosku korzystając z Profilu zaufanego.
Od 1 sierpnia wnioski będzie można złożyć także drogą tradycyjną (papierową) w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach, przy ul. Plac Dworcowy 1.

Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają wyprawkę nie później niż do 30 września.

W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole podstawowej, dotychczasowym gimnazjum, szkole ponadpodstawowej i dotychczasowej szkole ponadgimnazjalnej (z wyjątkiem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych), szkole artystycznej, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodek szkolno-wychowawczym, specjalnym ośrodku wychowawczym, ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym, aż do ukończenia  przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w ww. szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Świadczenie dobry start nie przysługuje na dziecko uczęszczające do przedszkola, w tym na dziecko realizujące roczne przygotowanie przedszkolne („tzw. zerówka”) w szkole podstawowej, a także w przedszkolu lub w innej formie wychowania przedszkolnego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.mrpips.gov.pl/DobryStart w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach
lub pod numerem tel: 74 666 95 56, 74 666 95 80, 74 666 99 27.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group