Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Od uprawy do potrawy

Sobota, 11 lutego 2017, 7:23
Aktualizacja: 13:25
Autor: red
Witoszów Dolny: Od uprawy do potrawy
Fot. Gmina Świdnica
30 uczniów ze SP im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym odwiedziło świdnicki hipermarket Tesco, uczestnicząc w prozdrowotnych warsztatach edukacyjnych „Od uprawy do potrawy”.

Zajęcia miały charakter wycieczki edukacyjnej, podczas której jej uczestnicy poznawali zasady zdrowego odżywiania. Dzieci pod kierunkiem wychowawców i pracownika sklepu Tesco zapoznawały się różnorodnością zdrowej żywności, warunkami jej przygotowywania i przechowywania. Zdobyły wiedzę o pochodzeniu produktów, konieczności różnicowania diety, poszanowaniu żywności i przemyślanych zakupach. Z ciekawością uczyły się prawidłowego czytania etykiet oraz przypomniały sobie informacje o piramidzie żywieniowej i prawidłowym nawodnieniu organizmu. Uczniowie mogli spróbować wielu zdrowych produktów i przygotować z nich smaczne i pożywne drugie śniadanie – jogurt naturalny z ulubionymi owocami i bakaliami.

- Nasza szkoła bierze udział w wielu programach dot. zdrowego odżywiania m.in.: Mleko z klasą, Owoce w szkole, Śniadanie daje moc, 5 porcji warzyw i owoców oraz Trzymaj formę. W programie „Od uprawy do potrawy” uczestniczymy po raz pierwszy, ale już teraz możemy przyznać iż była to świetna zabawa i niezapomniana nauka, by na co dzień wybierać produkty pełnowartościowe w miejsce mocno przetworzonych. Na koniec zajęć uczestnicy otrzymali zdrowe i smaczne upominki oraz materiały edukacyjne, które przypominają o zasadach prawidłowego odżywiania i inspirują do ich przestrzegania – mówi Monika Janiszewska, ze SP w Witoszowie Dolnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group