Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1031
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Od września zasiądą w nowych ławkach – Szkoła Specjalna na finiszu

Środa, 8 czerwca 2011, 14:26
Aktualizacja: 14:30
Autor: red.
Świdnica: Od września zasiądą w nowych ławkach – Szkoła Specjalna na finiszu
Fot. Starostwo Powiatowe
Pozostały tylko trzy tygodnie do zakończenia budowy nowej siedziby Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Termin upływa równo 30 czerwca. Firma zajmująca się pracami wykończeniowymi uwija się jak może, żeby wszystko było gotowe na czas. Postęp prac, ich dokładność i zgodność z zapisami w przetargu oraz umowie na każdym etapie kontroluje czujne oko inwestora – powiatu świdnickiego.

- Mimo, że tempo jest spore, tutaj nie ma mowy o bylejakości, czy półśrodkach. – zapewnia Sabina Cebula z Zarządu Powiatu, odpowiedzialna za inwestycje - Kontrolujemy każdy etap realizowanej inwestycji i systematycznie monitorujemy jej postępy. – dodaje.

Także w tym tygodniu odbyła się wizytacja na miejscu budowy. Widać już konkretne elementy architektoniczne na zewnątrz kompleksu i postęp prac wewnątrz budynku. Teren wokół szkoły został oświetlony, przygotowano miejsce przed wejściem głównym na wykonanie zegara słonecznego, trwają nasadzenia roślinności. Gotowe jest boisko szkolne ze sztuczną nawierzchnią i alejki spacerowe.

- Wewnątrz budynku w większości pomieszczeń położono już wykładziny, trwają prace malarskie sal dydaktycznych i wykończeniowe w toaletach oraz na sali gimnastycznej.- relacjonuje Łukasz Pełka, kierownik Wydziału Inwestycyjnego świdnickiego starostwa.

Gotowy jest już także modernistyczny zegar, który zdobi wejście główne do budynku. Całość ma atrakcyjny wygląd, który z pewnością spodoba się przyszłym uczniom szkoły i ich rodzicom.

Tymczasem 14 czerwca odbędzie się drugi konkurs na dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy oraz konkurs na dyrektora Szkoły Specjalnej w Strzegomiu. Strzegom i Świebodzice zostały bowiem wyłączone ze świdnickiego Zespołu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group