Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Odbył się w niedzielę

Wtorek, 10 września 2019, 17:21
Autor: red
Świebodzice: Odbył się w niedzielę
Fot. UM Świebodzice
II Letni Festyn Parafialny u Mikołaja zaplanowany na dzień 7 września w Parku Miejskim ze względu na niesprzyjającą pogodę został odwołany, a następnie przeniesiony na dzień 8 września.

Wydarzenie odbyło się tym razem w godz. 8:30-17:00 na placu plebanijnym przy kościele pw. św. Mikołaja. Gospodarzem wydarzenia był Dziekan Dekanatu Świebodzickiego ks. Proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Józef Siemasz, a prowadzącym festyn ks. Piotr Ochoński.

Co prawda nieduży obszar przy kościele oraz zmiana terminu nie pozwoliły na zrealizowanie wszystkich zaplanowanych atrakcji, m.in. występów artystycznych, ale pomimo tego wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Głównym punktem programu była loteria z atrakcyjnymi nagrodami, wśród nich m.in. upominek przekazany przez burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgę.

Dodatkową atrakcją podczas festynu był wybór „Dziecka św. Mikołaja”. Polegał on na wylosowaniu osoby, która wzięła udział w loterii fantowej. Ten punkt programu odbył się w ramach realizowanego grantu, pozyskanego przez grupę nieformalną działającą przy parafii. Dotacja została przyznana z Fundacji Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych. Dzieckiem św. Mikołaja została sympatyczna dziewczynka o imieniu Martynka.

Podczas festynu można było skosztować pyszne pierogi przygotowane przez parafianki, posiłki z grilla, ciasta oraz napić się kawy i herbaty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group