Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Oddaj za darmo pralkę, lodówkę i monitor od komputera

Niedziela, 21 listopada 2010, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: red.
Świdnica: Oddaj za darmo pralkę, lodówkę i monitor od komputera
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Elektroodpady, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, czasem stanowią spory problem. Stoją gdzieś w piwnicy, bo nie mamy jak się ich pozbyć. Jutro i przez kolejne dni będzie okazja.

Mieszkańcy Świdnicy bezpłatnie będą mogli oddać telewizory, pralki, lodówki, monitory, sprzęt radiowo-telewizyjny i inne urządzenia. Akcja zostanie przeprowadzona przez kilku odbiorców nieczystości, w różnych terminach, w różnych częściach miasta.

Zbiórka elektroodpadów od mieszkańców budynków wielorodzinnych zarządzanych przez: Miejski Zarząd Nieruchomości, Zarząd i Obrót Nieruchomościami Agora oraz Andrzej Wojciechowski Zarządca Administracja Wspólnot
Alba Dolny Śląsk oraz Zakład Usług Komunalnych w Żarowie przeprowadzą zbiórkę elektroodpadów od mieszkańców budynków wielorodzinnych zarządzanych przez tych administratorów od poniedziałku do środy (22-24 listopada).
Mieszkańcy budynków zarządzanych przez wspomniane wspólnoty mogą wystawić zużyty sprzęt RTV i AGD przy boksach na odpady lub przy pojemnikach na odpady komunalne.
Szczegółowy plan odbioru:
– poniedziałek, 22 listopada – teren Osiedla Młodych, Zawiszów i Zarzecze oraz ulic: Westerplatte, Wrocławskiej, Kopernika, Bystrzyckiej, Jodłowej, Mieszka I, Kliczkowskiej i wszystkich ulic do nich przylegających,
– wtorek, 23 listopada – Rynek i ulice stanowiące dojście do Rynku tj. Długa, Pułaskiego, Grodzka, Kotlarska, Łukowa, Trybunalska, Spółdzielcza, Środkowa, Bohaterów Getta, Franciszkańska itd.
– środa, 24 listopada – odbierane będą odpady z pozostałych lokalizacji, zarządzanych przez wymienione wyżej wspólnoty.
Odbiór pojazdem z logo firmy Alba Dolny Śląsk będzie rozpoczynał się o godz. 7.00.

Osiedla: Młodych, Zarzecze, Zawiszów, Słowiańskie oraz Kraszowice
Veolia Usługi dla Środowiska i ZOM będą odbierały zużyty sprzęt w piątek i w sobotę (26-27 listopada) na Osiedlu Młodych, na Zarzeczu i na Zawiszowie – mobilna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego spod pojemników na odpady komunalne zmieszane – mieszkańcy proszeni są o wystawianie odpadów pod pojemniki najpóźniej do godz. 13.00 w sobotę, 27 listopada.
Stacjonarne punkty odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, będą usytuowane :
- Osiedle Słowiańskie – parking przy cmentarzu (ul. Słowiańska),
- Kraszowice – parking przy ul. Działkowej 5 (naprzeciwko auto komisu),
- skrzyżowanie ul. Wschodniej i ul. Lompy (plac koło sklepu).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group